“Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma Yarışması”nda Samsun'dan katılan Yusuf Sözen ikinci oldu

Türkiye televizyon tarihinde ilk kez yapılan “Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma Yarışması”nda üçüncü haftanın beşinci gününde katılımcılardan Murat Çiçek, güzel okuyuşuyla Haftanın Finali’ne gitmeye hak kazandı. TRT 1’de her gün 23:40’da yayınlanan “Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma Yarışması”yla gönül tellerini titretiyor.

“Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma Yarışması”nda Samsun'dan katılan Yusuf Sözen ikinci oldu

GÜNÜN BİRİNCİSİ ŞANLIURFA’DAN

Şanlıurfa’da Kur’an Kursu Öğreticisi olarak görev yapan Murat Çiçek, Rahman Suresi’nin ilk 18 âyetini okudu. Muhteşem okuyuşu jüri üyelerinden Osman Eğin hocadan ve Dr. Mehmet Ali Sarı hocadan 100 tam puan ile notlandırıldı. Jürinin 287 ve seyircinin 86 puanıyla 373 puan ile günün birincisi oldu. Haftanın Finali’ne İstanbul Bayazıt Camii İmam Hatibi Mehmet Duman hocayla hazırlanacak.

Hac Suresi’nin son 4 âyetini okuyarak gönülleri titreten Yusuf Sözen, Samsun Atakum’da İmam Hatip olarak görev yapıyor. Jüriden 281 ve seyirciden 88 puan alarak toplam 369 puan alan Yusuf Sözen, geceyi ikinci olarak tamamladı.

BATI AFRİKA’DAN BİR KUR’AN BÜLBÜLÜ

Asıl adı İnnoussa Amadou olan Yunus Ahmed, 2011 yılında Batı Afrika’dan Türkiye’ye İmam Hatip Lisesi’nde okumak için geldi. Şu anda İstanbul 29 Mayıs Üniversitesi İslam ve Din Bilimleri Bölümü’nde okuyor. Âl-i İmran Suresi’nin 31-37’nci âyetlerini okuyan Yunus Ahmed, muhteşem okuyuşunu Halil Necipoğlu’ndan 100 puan alarak süsledi. Jüri üyelerinden 274 puan alan Yunus Ahmed, toplamda 365 puan aldı.

Aslen Bolu Geredeli olan ve Ankara Yenimahalle’de Kur’an Kursu Öğreticisi olarak görev yapan Murat Aydın, İnsan Suresi’nin son 9 âyetini okudu. Seyirciden 91 puan ile günün en yüksek puanlarından birini verdiği Murat Aydın, jüriden 259 puan aldı ve 350 puan ile tamamladı.

Tevbe Suresi’nin 111 ve 112’nci âyetlerini okuyan Muhammed Yasir Demirkoparan, jüriden 255 ve seyirciden 88 olmak üzere toplamda 343 alarak yarışmayı tamamladı.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
//
// //
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Erdoğan: Hedefi, vizyonu olmayanlara hiçbir şey emanet edilmez
Erdoğan: Hedefi, vizyonu olmayanlara hiçbir şey emanet edilmez
Yeniden yapılandırmada 31 Temmuz son gün
Yeniden yapılandırmada 31 Temmuz son gün