Advert

Kurt'tan, Kavak İlçe Milli Eğitim ve İmam Hatip Okuluna ziyaret

Ak Parti Samsun Milletvekili Hasan Basri Kurt, TBMM çalışmalarına verilen haftasonu arasında soluğu memleketi Samsun’da aldı. Vezirköprü ve Havza’da yaptığı programların ardından Kavak’a gelen Milletvekili Kurt burada Akşemsettin Anadolu İmam Hatip Okulunu ve Kavak İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünü ziyaret etti.

Kurt'tan, Kavak İlçe Milli Eğitim ve İmam Hatip Okuluna ziyaret

Ak Parti Kavak İlçe Başkanı Bülent Yüksel’in de eşlik ettiği programda İlçe Milli Eğitim Müdürü Orhan Büyük ve Akşemsettin Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdürü Kenan Bilen Milletvekili Hasan Basri Kurt’a bilgi verdiler. 
Milletvekili Kurt öğrencilere hitaben yaptığı konuşmada, “Bir Anadolu İmam Hatip Mezunu olarak sizlerin karşısında olmaktan büyük mutluluk duyuyorum. Ben Türkiye’deki ilk Anadolu İmam-Hatip olan Kartal’dan mezun oldum. Buradaki bir çok arkadaşım  gibi yatılı okuduk bizlerde. Ama o yıllarda Türkiye’de bu imkanları elde etmek bir hayaldi. Kavak’ta bırakalım böyle güzel bir okulu bir sınıf açtırmak istesek binlerce engelle karşılaşıyorduk. Sonra daha da ileriye gittiler açılmış okullarımızdaki öğrencileri universitlere almamak için katsayı uygulaması uydurdular. Bugün ise şükürler olsun modern, yep yeni binalarda hocalarım gibi işinin ehli öğretmenlerimizin tedrisatında yetişen binlerce kardeşimiz var.”
Öğrencilerle tek tek ilgilenen Hasan Basri Kurt, üniversitede hangi bölümde okumak istediklerini sordu. Öğrencilerin hemen hepsinin hukuk okumak istediklerini cevabını aldıktan sonra, “Sizler yaptığınız işlerde en iyisi olmak zorundasınız. Hangi arkadaşım Ne bölüm okuyorsa o alanda en iyisi olacak. Gelecek sizin ellerinizde.” Dedi
Okul gezisini tamamladıktan sonra İlçe Milli Müdürünün odasında bir görüşme gerçekleştiren Milletvekili Kurt burada İlçe Milli Eğitim Müdürü Orhan Büyük’ten Kavak’taki okullar ve yapılan çalışmalar  hakkında bilgiler aldı. 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
//
// //
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Diyanet İşleri Başkanı'ndan 'Kul hakkı' mesajı
Diyanet İşleri Başkanı'ndan 'Kul hakkı' mesajı
Yunan polisi, dövdüğü göçmenleri çıplak halde Türkiye'ye gönderdi
Yunan polisi, dövdüğü göçmenleri çıplak halde Türkiye'ye gönderdi