MEDİBAFRA'DA YANLIŞ İĞNE İDDİASI

Samsun`un Bafra İlçesi`nde hizmet veren Medibafra Hastanesi'nde 2 yaşında bir çocuğa yanlış iğne vurulduğu iddiası ile aile hastaneden şikâyetçi oldu. Medibafra yetkilileri ise,'Yanlış iğne vurulma söz konusu değil, iğnenin dozu fazla verilmiş' diyerek kendilerini savundu.

MEDİBAFRA'DA YANLIŞ İĞNE İDDİASI

Medibafra Hastanesi'nde geçen hafta meydana gelen olay da 2 yaşındaki çocuk yüksek ateş ve boğaz tıkanıklığı şikâyeti ile hastaneye getirildi. Edinilen bilgiye göre; Geçen ay  hastanede yeni işe başlayan hemşire küçük çocuğa iğne yaptı. Yapılan iğne sonucu fenalaşan çocuğun ailesi yanlış iğne yapıldı iddiasıyla hastaneden şikâyetçi oldu. Çocuğun dedesi M.K. “ Torunum evde rahatsızlanınca yüksek ateşten dolayı hastaneye getirdik. Hastane de görevli doktor çocuğumuza yatış verdi. Görevli hemşire ateşini düşürmek için iğne yaptı. Sonra da serum taktılar. Bu arada çocuğumuzun fenalaştığını görünce doktora ve hemşireye bilgi verdik. İğne yapan hemşire ortalıktan kayboldu. Bize ismini vermediler. Biz de şikâyette bulunduk. Hastane yönetimi yaşanan olay üzerine hemşireden şikâyetçi olduğunu bize söyledi. Yaşanan durumun kendileri tarafından da takip edileceğini söyleyerek çocuğumuzu taburcu ettiler.' dedi.

YANLIŞ İĞNE YOK, DOZAJ FAZLA
Medibafra Hastanesi yönetimi ise yaşanan bu olay üzerine açıklama da bulundu. Medibafra Hastanesi Genel Müdürü Şafak Aygül yaptığı açıklama da;” Hastanemiz de yüksek ateşle gelen çocuğumuza yanlış iğne yapılması asla söz konusu değildir. Hemşire tarafından yapılan iğnenin dozunun  fazla olmasından dolayı bebeğimiz biraz rahatsızlandı. Bebeğimizi gerekli müdahalelerin ardından taburcu ettik. Ayrıca bu olay tarafımızca soruşturma başlatılmış olup, konu ile ilgili bir ihmal var ise gereği hastanemiz olarak yapılacaktır.' şeklinde konuştu.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
//
// //
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Merkel ile görüştü
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Merkel ile görüştü
7 doktor, 5 saatlik operasyonla çıkardı! İşte küçük Fırat'ın son durumu
7 doktor, 5 saatlik operasyonla çıkardı! İşte küçük Fırat'ın son durumu