MHP Samsun İl Başkanı Taner Tekin’den 10 Kasım mesajı

MHP Samsun İl Başkanı Taner Tekin Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün vefatının 78'inci yıldönümü nedeniyle bir mesaj yayınladı.

MHP Samsun İl Başkanı Taner Tekin’den 10 Kasım mesajı

MHP Samsun İl Başkanı Taner Tekin Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün vefatının 78'inci yıldönümü nedeniyle bir mesaj yayınladı.​

Tekin mesajında şunları söyledi; Çanakkale’nin askeri dehası, bin yıllık Büyük Türk Devletinin devamlılığı ve bir milletin varoluş destanı olan Milli Mücadelenin Lideri, cumhuriyetimizin kurucusu Başkomutan Mustafa Kemal Atatürk’ü, vefatının yıldönümünü de idrak ettiğimiz bu günlerde anlamaya, her zamankinden daha da fazla ihtiyaç hissediyoruz.  

Atatürk; hayatını Türk milletinin bağımsızlığına vakfetmiş ve bu uğurda büyük mücadeleler vererek, Cumhuriyetin ilanıyla sonuçlanacak olan süreçte sergilemiş olduğu büyük devlet adamlığı ve milletimizin önüne düşerek yapmış olduğu liderlik ile, Türk ve Dünya tarihine kaydedilen önemli bir şahsiyettir.  

Ortaya koyduğu fikir ve idealler, ülkemizin yaşadığı her badirede daha da iyi anlaşılmakla beraber bizlere de ilham kaynağı olmaya devam etmektedir.

Yaşadığı dönemde birçok totaliter rejim örneği varken, Türk insanının demokrasi ile kendi kendini yönetmesi gerektiği düşüncesinde  milletine olan inancı,  “Ben kalpleri kırarak değil, kazanarak hükmetmek isterim” sözünde ise milletine olan sevgi ve saygıyı görmek mümkündür.

Atatürk’ün azim ve kararlılığı, bizlere yüklemiş olduğu sorumluluklar ve gösterdiği hedefleri, ortaya koyduğu milli duruş ve planları, benimsemek ve gelecek kuşaklara aktarmak, Türk tarihinin bizlere yüklemiş olduğu en önemli vazifedir.

Bu düşüncelerle vefatının yıl dönümünde Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü rahmet ve minnet duygularıyla anıyor, yüce milletimizi saygıyla selamlıyorum.

Ey Büyük ATAM ; Açtığın yolda, gösterdiğin hedefe, durmadan yürüyeceğime AND içerim... Sen Fikirlerin ve eserlerinle yaşıyorsun

Ne Mutlu Türk’üm Diyene

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
//
// //
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Milli Piyango talihlisine büyük şok
Milli Piyango talihlisine büyük şok
Trabzon'da sel suları, dev kamyonu dereye böyle sürükledi
Trabzon'da sel suları, dev kamyonu dereye böyle sürükledi