MHP’den Metin Sinecek’e ziyaret

MHP Samsun İl Başkanı Taner Tekin ve İl Kadın Kolları Başkanı Yüksel Ünal, Samsun S.S. Atakum Esnaf Sanatkârlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Metin Sinecek'i ziyaret etti.

MHP’den Metin Sinecek’e ziyaret

Esnaf ve sanatkârların gelenekleriyle, ahlakıyla, disipliniyle, dayanışmasıyla medeniyetin ve kültürün ileriye taşınmasında çok önemli bir rolü olduğunu ifade eden Milliyetçi Hareket Partisi Samsun İl Başkanı Taner Tekin, "Kooperatiflerimiz Lonca Teşkilatı'nın devamı niteliğindedir. Esnafların kendi arasındaki dayanışmanın en açık ve en güzel örneklerinden birisi olan kooperatifler tarihi ve kültürel yönü ile de bu teşkilatlarının devamı niteliğini de taşıdığı için kültürel ve tarihi bir misyona da sahiptirler. Özellikle Türkiye ekonomisinin önemli temel direklerinden biri olan esnaflarımız, hem kendi çorbalarını kaynatıyor, hem de bir başkasının çorbasını kaynatmasına fayda sağlıyor. Bunun yanı sıra ödediği vergisi ile de ülke ekonomisine önemli derece de katkı sağlıyor. Bu anlamda özellikle küçük esnafımızın yaşaması ve yaşatılması anlamında her birimizin üzerine düşen görev ve sorumluluklar vardır. Özellikle küçük esnafımızın büyümesi ve kendilerini geliştirmesi noktasında önce şehircilik bilincinin geliştirilmesi gerekmektedir. Bu anlamda iktidarın küçük esnafımızı ortadan kaldırarak, Avm’ler ile halkımızı küresel sermayelerin kölesi haline getirmek yerine yerel esnafımızı ve milli sermayemizi ülke ekonomisinin çekirdeği haline getirmesi çok önemlidir. Bu anlamda esnaflarımızın sorunlarını dile getirmek, esnaflarımızı temsil etmek, onların yardımlaşmasını sağlamak adına kooperatiflerin çok önemli olduğunu düşünüyorum. Kooperatifçilik bilincini taşıyan, misyonu ve vizyonu ile bu sorumluluğu yerine getirdiğine inandığımızı Metin başkanımızı da çalışmalarından dolayı tebrik ediyorum. Bu çalışmalar neticesinde bizlerinde kendilerine her zaman destek olacağımızı kendilerinin de bilmesini istiyoruz. Bu ziyaretlerimiz kapsamında ilerleyen günlerde diğer kooperatiflerimizi ve esnaf odalarımızı da ziyaret ederek onlarla da istişarelerde bulunmaya devam edeceğiz " dedi.

Ziyaretin kendilerini memnun ettiğini ifade eden Atakum Esnaf Sanatkârlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Metin Sinecek; "MHP heyetinin bizleri ziyaret ederek esnafların sorunlarını dinleyip çözümlerine yardımcı olabilmek adına iyi niyet göstergesinde bulundukları için MHP İl Başkanımız Sayın Taner Tekin ve divan üyeleri nezdinde tüm MHP camiasına teşekkür ederiz" dedi.

Ziyarette, il başkan yardımcıları Av. Habibe Turgut, Necmettin Kaplan, Yusuf Ertan ve Adem Şenol'da hazır bulundu. Ziyaret sonunda ise Başkan Metin Sinecek MHP Samsun İl Başkanı Taner Tekin'e el işçiliği işlemeli tablo hediye etti.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
//
// //
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Türkiye sandık başında
Türkiye sandık başında
Siyasiler oylarını kullandı
Siyasiler oylarını kullandı