MHP’li Halaçoğlu: Tecavüzcülerin affını istemek sapıklığa ortak olmaktır

MHP Kayseri Milletvekili Yusuf Halaçoğlu, AK Parti milletvekillerinin 'Cinsel istismar düzenlemesi' ile ilgili olarak yaptığı açıklamada, 25 Mart 2016’da verdiği yasa teklifine atıfta bulundu. Halaçoğlu, 'Çocuklara tecavüz eden ve öldürenlere ilgili verdiğim kanun teklifinde idam istemiştim. Ama komisyona hiç getirilmedi. Bugün neden getirilmediği anlaşılıyor. Tecavüzcülerin affını istemek, sadece tek kelimeyle, sapıklığa ortak olmaktan başka bir şey değildir' dedi.

MHP’li Halaçoğlu: Tecavüzcülerin affını istemek sapıklığa ortak olmaktır

AK Parti milletvekillerinin cinsel istismar suçunda, mağdur ile failin evlenmesi halinde fail hakkında hükmün açıklanmasının geri bırakılması veya cezanın ertelenmesine olanak getiren önergeleri ardından tartışma dinmedi. MHP Kayseri Milletvekili Yusuf Halaçoğlu da, TBMM gündemine getirilen ve Salı günü Meclis’te görüşülecek teklife tepki gösterdi.

Geçen Mart ayında hazırladığı ve 'Çocuğa yönelik cinsel suçlarda idam uygulansın' yönündeki yasa teklifini anımsatarak buna ilişkin belgeleri paylaşan Halaçoğlu, sosyal paylaşım sitesi üzerinden yaptığı açıklamada şunları yazdı:

"25 Mart 2016'da çocuklara tecavüz eden ve öldürenlerle ilgili verdiğim kanun teklifinde idam istemiştim. Ama komisyona hiç getirilmedi. Bugün neden getirilmediği anlaşılıyor. Tecavüzcülerin affını istemek, sadece tek kelimeyle, sapıklığa ortak olmaktan başka bir şey değildir. Demek ki kendi çocukları için de bir mahzur görmüyorlar."

"KÜÇÜK ÇOCUĞA TECAVÜZ EDİYORSA SAPIKTIR"

Bu yönde yapılan bazı açıklamalara da tepki gösteren ve AK Partili vekillerin kanun teklifini paylaşan MHP’li Halaçoğlu, şöyle devam etti:

"Bazı kimselere bakıyorum da sapıklıkta sınır tanımıyorlar. Herkes kendi başına gelse ne düşünür? Gelmesini ister mi? Hemen savunmaya geçmişler. Ben kanun teklifini 2016 Martında verdim. Kimse kusura bakmasın, küçük yaşta bir çocuk, yine küçük yaşta bir kıza tecavüz etse bile bunun müeyyidesi ağır olmalı ki caydırıcı olsun. Ama af getirirseniz suçu artırırsınız. Herkes şunu bilsin. Kim küçük çocuğa tecavüz ediyorsa sapıktır. Bunun affı olmaz. Kimse o küçük masumun dünyasını karartamaz. İnsan olan bunu kabul etmez. Yasayı eke koyuyorum. Öyle kafadan atmak yok."

HALAÇOĞLU’NUN MART AYINDA VERDİĞİ YASA TEKLİFİ

Halaçoğlu'nun geçen Mart ayında verdiği yasa teklifinde şöyle denildi:

"26/9/2004 tarihli ve 5237 sayılı Türk Ceza Kanunu’nun 103’üncü maddesinin birinci fıkrasının birinci cümlesi ile ikinci fıkrası aşağıdaki şekilde değiştirilmiş ve maddeye aşağıdaki fıkra eklenmiştir. Çocuğu cinsel yönden istismar eden kişi, idam cezası ile cezalandırılır. Cinsel istismarın vücuda organ veya sair bir cisim sokulması suretiyle gerçekleştirilmesi durumunda, idam cezasına hükmolunur. Bu suçtan dolayı verilen cezalar para cezasına çevrilemez, indirim uygulanamaz, ertelenemez ve açılan davalarda zamanaşımı işlemez.

MADDE 2- 5237 sayılı Kanunun 104 üncü maddesinin birinci fıkrası aşağıdaki şekilde değiştirilmiştir. '(1) Cebir, tehdit ve hile olmaksızın, on beş yaşını bitirmiş olan çocukla cinsel ilişkide bulunan kişi, idam cezası ile cezalandırılır."

MADDE 3- Bu Kanun yayımı tarihinde yürürlüğe girer.

MADDE 4- Bu Kanun hükümlerini Bakanlar Kurulu yürütür."

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
//
// //
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Galatasaray 21'inci şampiyonluğunu kutladı
Galatasaray 21'inci şampiyonluğunu kutladı
Askeri aracın geçişi sırasında patlama: 2 şehit
Askeri aracın geçişi sırasında patlama: 2 şehit