Advert

MİLLETVEKİLİ KIRCALI: KADINA ŞİDDETTE MÜCADELE HEPİMİZİN İNSANLIK GÖREVİDİR

AK Parti Samsun Milletvekili Orhan Kırcalı, 25 Kasım kadına yönelik şiddete karşı uluslararası mücadele gününün önemine vurgu yaptı.

MİLLETVEKİLİ KIRCALI:  KADINA ŞİDDETTE MÜCADELE HEPİMİZİN İNSANLIK GÖREVİDİR

TBMM çalışmalarının hafta sonu tatiline girmesiyle Samsun’a gelen AK Parti Samsun Milletvekili Orhan Kırcalı il merkezinde vatandaşlarla buluştu. Bafra’da öğretmenler günü programları kapsamında Bafra Eğitim Bir-Sen’in düzenlediği dart yarışmasını izledi. Dereceye girenlere ödül verdi. Hayatını kaybeden Öğretmenler için okutulan mevlit programına katılan Kırcalı, okul ziyaretlerinde spor yapan öğrencileri izledi. Babasını kaybeden Bafra Belediye Başkan Yardımcısı Fikret Vatansever’e evinde taziye ziyareti yapan Kırcalı programlarda Bafra Belediye Başkanı Zihni Şahin ve ilçe Başkanı Tuncay Yurduseven ile birlikte oldu.

TERÖRLE MÜCADELEMİZ TÜM HIZIYLA SÜRÜYOR

 Kırcalı yaptığı açıklamada ülke gündemi hakkında şunları söyledi: “Türkiye olarak pek çok alanda önemli mücadeleler vermekteyiz. Yurt içinde ve dışında PKK- DEAŞ- PYD- FETÖ gibi birlik ve beraberliğimizin, demokrasinin, insanlığın, topraklarımızın, vatanımızın ve bölünmez bütünlüğümüzün düşmanı terör örgütleri ile tavizsiz mücadelemiz sürmektedir. Türkiye tüm bunları aşarak 2023- 2053 ve 2071 hedeflerine ulaşacaktır. Hiç bir güç milletimizin kardeşliğini bozamayacaktır. ' dedi.

KADINA ŞİDDETTE MÜCADELE HEPİMİZİN GÖREVİDİR

Kırcalı sözlerini şöyle tamamladı: “25 Kasım kadına yönelik şiddete karşı mücadele günüdür. Bu münasebetle kadınlarımıza yönelik şiddete son vermek adına her zaman mücadele etmek, toplumsal farkındalık oluşturmak hepimizin görevidir. Kadına yönelik şiddet sadece bizim ülkemizin değil, tüm dünyanın derin yarasıdır. Bir gerçeği de ifade etmek gerekiyor. Bugün hala televizyonlar da töre cinayetleri izliyorsak, basından takip ediyorsak,  binlerce kadın şiddete, tecavüze, istismara maruz kalıyorsa, var olan yasalar, önlemler buna engel olamıyor, bu zihniyetin önüne geçemiyorsa, teknolojiyi geliştiren, medeniyetleri ileri götüren, bilimde, sanatta, spor da harikalar yaratıp yaşadığımız zamanı ileriye taşıyan biz insanlar, insanlık yönünden ilerleyemiyoruz demektir. 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele ve Dayanışma Günü'nde tüm kadınlarımızın yanında ve destekçisi olduğumu belirterek; kadına, çocuğa, insanlığa yapılan her türlü şiddeti kınıyorum.” diye konuştu.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
//
// //
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bahçeli: Papaz gitmiş, kavga bitmiştir
Bahçeli: Papaz gitmiş, kavga bitmiştir
İran’da düşen Türk jetinin karakutuları böyle çözüldü
İran’da düşen Türk jetinin karakutuları böyle çözüldü