MİNİK KAYRA’YA TEDAVİ DESTEĞİ

Astra Sağlık ve Engelsiz Yaşam Vakfı yardıma muhtaç insanlar için el ele vererek yeni bir sosyal sorumluluk projesine imza atıyor. Proje ile tedavi desteği bulamayan hastalara yardım edilmesi amaçlanıyor. Projeden ilk yararlanacak olan kişi ise 7.5 yaşındaki minik Kayra.

MİNİK KAYRA’YA TEDAVİ DESTEĞİ

Astra Sağlık ve Engelsiz Yaşam Vakfı işbirliği yaparak yardıma muhtaç engellilere fiziksel tedavi desteği verecekleri yeni bir sosyal sorumluluk projesine başlıyor. Proje ile pahalı tedavilere gücü yetmeyen ailelere destek olunacak. İlk olarak tedavi görecek kişi ise Cereblal Palsy hastası 7.5 yaşındaki minik Kayra Konyar.

Anne karnında oksijensiz kaldığı için özürlü olarak dünyaya gelen Cereblal Palsy hastası Kayra, desteksiz yürüyemiyor ve hiç konuşamıyor. Sürekli fizik tedaviye ihtiyacı olan Kayra, maddi imkansızlıklar sebebiyle ihtiyacı olan tedaviyi göremiyordu. Kayra’nın Astra Sağlık tarafından gerçekleşen ücretsiz fizik tedavisinin ilki ise 7 Haziran Çarşamba günü Academic Hospital’da gerçekleşti. Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon bölümünden Prof. Dr. Sevgi Tetik’in muayene ettiği Kayra’nın muayene sonrası uzun süre devam edecek olan tedavisine başlandı.

Annesinin en büyük dileği “Anne” dediğini duyabilmek

Anne ve babasının yanından bir an olsun ayrılmadığı desteksiz yürüyemeyen minik Kayra için ilk hedef desteksiz yürüyebilmesini sağlamak daha sonra da annesinin en büyük dileği olan “Anne” kelimesini Kayra’dan duyabilmesi için konuşma terapisine başlamak.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
//
// //
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Terör örgütü PKK/PYD-YPG Afrin'de 'kıyafet' değiştiriyor
Terör örgütü PKK/PYD-YPG Afrin'de 'kıyafet' değiştiriyor
Canlı bomba sanılan Suriyeli kız, kaçırılmayı bekliyormuş
Canlı bomba sanılan Suriyeli kız, kaçırılmayı bekliyormuş