Reklamı Geç
Advert
Advert

Advert

MMO SAMSUN ŞUBE’DE “TS EN 81 - 20 İNSAN VE YÜK ASANSÖRLERİ STANDARDI EĞİTİMİ” DÜZENLENDİ

Makina Mühendisleri Odası Samsun Şube asansör sektöründe çalışanlara yönelik “TS EN 81 - 20 İnsan ve Yük Asansörleri Standardı Eğitimi” gerçekleştirdi.

MMO SAMSUN ŞUBE’DE “TS EN 81 - 20 İNSAN VE YÜK ASANSÖRLERİ STANDARDI EĞİTİMİ” DÜZENLENDİ
Advert

Makina Mühendisleri Odası Samsun Şube Seminer Salonunda yapılan eğitime Samsun’da faaliyet göstermekte olan 21 asansör firmasından 35 kişi katılmıştır.

SEKTÖR İLGİ GÖSTERDİ

Sektörün yoğun ilgi gösterdiği eğitimde “Özellikle iskân aşamasındaki binaların asansörlerinin ilk kontrolleri (tescil), karşılaşılan eksiklikler, ilgili standart çerçevesinde bir asansörün kontrolünün hangi kriterler çerçevesinde yapıldığı, denetimlerde sorun yaşanmaması için asansör montajı esnasında dikkat edilmesi gereken noktalar, kontrol esnasında yapılması ve bulundurulması gereken ekipmanların” ayrıntılı bir şekilde Makina Mühendisleri Odası Samsun Şube AKM Samsun Birim Sorumlusu Mak. Müh. Soner AKYILDIZ tarafından katılımcılara aktarılmıştır.

Eğitim ile ilgili basına bilgi veren Makina Mühendisleri Odası Samsun Şube Yönetim Kurulu Başkanı Kadir GÜRKAN “Şube olarak üyelerin beklentisi ve gelişmeler doğrultusunda eğitimler planladıklarını, üyelere ve kamuoyuna yönelik eğitimlerin yapılan planlama doğrultusunda artarak devam edeceğini” söylerken GÜRKAN “İlimizde ve bölgemizde asansörlerin imalatı, montajı, periyodik kontrolleri ve sektörde çalışan Makina Mühendislerinin eğitim/belgelendirmelerine yönelik ilgili kurum/kuruluşlar ile koordineli bir çalışma sürdürdüklerini, sektörün sorunlarını ve gelişimini yakından izleyerek çözüm önerileri oluşturma gayretinde olduklarını” söyledi.

Advert

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
//
// //
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
'İmar Barışı' uyanıkları
'İmar Barışı' uyanıkları
Meteoroloji'den kuvvetli yağış ve fırtına uyarısı
Meteoroloji'den kuvvetli yağış ve fırtına uyarısı