Advert
Advert
Advert

'Müslümanlar olarak yaşadığımız zilletten kurtuluşumuz...'

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cemal Reşit Rey Konser Salonu Fuayesi'nde gerçekleştirilen Uluslararası Hilye-i Şerif Yarışması Ödül Töreni'nde konuştu.

'Müslümanlar olarak yaşadığımız zilletten kurtuluşumuz...'

Cemal Reşit Rey Konser Salonu'nda gerçekleştirilen törene Kültür ve Turizm Bakanı Nabi Avcı, AK Parti Sözcüsü Mahir Ünal ve çok sayıda davetli katıldı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Hilye-i Şerif yarışmasında birincilik kazanan ödül alan sanatçıları kutlayarak,"Peygamber Efendimizin güzel cismini, davranışını, ahlakını anlatan hilyeler medeniyet coğrafyamızın en nadide eserleridir. Peygamber efendimize olan muhabbetimizi, sevgimizi, aşkımızı hilyeler aracılığıyla ifade ediyoruz" dedi.

"İSLAM İLE ARAMIZDAKİ RABITAYI GÜÇLENDİRMEMİZDEN GEÇİYOR"

Erdoğan, "Müslümanların hem kendi aralarındaki çatışmalarda hem de dış güçlerin saldırılarıyla zulme uğradığı, kayıplar verdiği, acı çektiği bir dönemde peygamber efendimize olan özlemimiz çok daha anlam kazanıyor. Müslümanlar olarak maruz kaldığımız tüm sıkıntıların, ona ve tebliğcisi olduğu dine yeterince sahip çıkamamış olmamızdan kaynaklandığını çok iyi biliyoruz. Müslümanlar olarak yaşadığımız zilletten kurtuluşumuz, dinimiz İslam ile aramızdaki rabıtayı güçlendirmemizden geçiyor. Bu süreç peygamber efendimizin bize bıraktığı miras; sahip çıkabildiğimiz, hayatını ve mesajlarını anlayıp yaşayabildiğimiz ölçüde hızlanacaktır" dedi. 

"BİZİM GÖREVİMİZ PEYGAMBER EFENDİMİZİN YOLUNDAN GİTMEK"

"Bizim görevimiz peygamber efendimizin yolundan gitmek, sürekli onu tekrarlamak" diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Son yıllarda ülkemizde hat, hilye ve tezhib gibi hepsi aynı amaca hizmet eden sanatlara olan ilginin artmış olmasından memnuniyet duyuyorum" şeklinde konuştu. Erdoğan konuşmasının sonunda şehitlere Allah'tan rahmet diledi.

Erdoğan'a konuşmasının ardından, hat sanatçısı Irak asıllı Türk Hadi Kerküki'nin yaptığı Hilye'i Şerif tablosu hediye edildi. Cumhurbaşkanı Erdoğan sanatçıyı tebrik etti. 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
//
// //
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Hasköy Ortaokulu'ndan 'Selâm olsun Tüm şehitlerimize'
Hasköy Ortaokulu'ndan 'Selâm olsun Tüm şehitlerimize'
Afrin'de 18 terörist TSK'ya teslim edildi
Afrin'de 18 terörist TSK'ya teslim edildi