Reklamı Geç
Advert
Advert

Advert

Mustafa Yeşilyurt adaylığını açıkladı

AK Parti Atakum Belediye Meclis Üyesi Mustafa Yeşilyurt, Atakum Belediye Başkanlığı için aday adaylığı başvurusunu yaptı

Mustafa Yeşilyurt adaylığını açıkladı
Advert

AK Parti Atakum Belediye Meclis Üyesi Mustafa Yeşilyurt, Atakum Belediye Başkanlığı için ilçe başkanlığına aday adaylığı başvurusunu yaptı. Yeşilyurt başvuru evrakların AK Parti Atakum İlçe Başkanı Haluk Köksoy'a teslim etti.

Yeşilyurt yaptığı açıklamada, "Yerel yönetimler halkın güven ve desteğini sağlayarak, onların dilek ve önerilerine dayalı, katılımcı ve demokratik hizmet sunar. Yerel yönetimler yerel temsili ve katılımı sağlayarak aktif yurttaşlığı geliştiren en temel organdır. 2019 yılında yapılacak yerel yönetimler seçimlerinde artık geleneksel belediye yöneticiliği dışında, güçlü ve sürdürülebilir finansal ekonomik yapı oluşturularak kalkınmacı yatırımların ve buna bağlı olarak kalıcı ve insani ölçülerde istihdamın sağlanmasına imkân sağlayacak olanakları oluşturacağız. Tüm bunları yaparken hükümetimizle, bilim yuvası üniversitelerimizle, kamu kurumu niteliği taşıyan meslek gruplarımızla, STK'larımızla, iş dünyamızla, esnafımızla, muhtarlarımızla ve en önemlisi insanımızla; kadimden gelen manevi değerlerimizin temeli olan "istişare" yöntemini kullanacağız" dedi.

MUSTAFA YEŞİLYURT KİMDİR?

1979 yılında Samsun ili Atakum ilçesi Kurukökçe mahallesinde doğdu. Lise eğitimini Samsun İmam Hatip Lisesinde tamamladı. Lisans eğitimini Doğu Akdeniz Üniversitesi İşletme ve Ekonomi Fakültesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümünde tamamladı. Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümünde Yüksek Lisans Eğitimine devam etti. 24. Dönem AK Parti Samsun Milletvekili Aday Adayı oldu. 30 Mart 2014 yerel seçimlerinde AK Parti Atakum Belediye Başkan Aday Adayı oldu. Halen AK Parti Atakum Belediye Meclis Üyesidir. Ayrıca aile şirketinde yönetim kurulu üyesi olarak ticaret hayatına devam etmektedir. Evlidir. İngilizce, Arapça bilmektedir.

Advert

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
//
// //
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Fırat'ın doğusunda teröristleri korku sardı
Fırat'ın doğusunda teröristleri korku sardı
Cenazeden dönen evli çift kazada can verdi
Cenazeden dönen evli çift kazada can verdi