Advert

Neden Sosyal Medya Eğitimi Almalıyım?

Eğitim yaşam boyu devam eden ve etmesi gereken bir ihtiyaç, gereklilik ve olgudur. Kişiler, zorunlu eğitim yıllarını tamamlamış olsalar bile çeşitli sebeplerle eğitime ve öğrenime devam etmektedir.

Neden Sosyal Medya Eğitimi Almalıyım?

Eğitim yaşam boyu devam eden ve etmesi gereken bir ihtiyaç, gereklilik ve olgudur. Kişiler, zorunlu eğitim yıllarını tamamlamış olsalar bile çeşitli sebeplerle eğitime ve öğrenime devam etmektedir. Yetişkin döneminde bireyler bilinçli ve ihtiyaçları doğrultusunda gönüllü olarak eğitim almaya devam ederler. Buradaki amaç, kişinin mesleki ya da kişisel olarak kendini geliştirmesi, bilgi ve becerilerini artırarak çalıştığı işte rekabet gücü kazanmasıdır.

Veriler ve Düşündürdükleri

Türkiye İstatistik Kurumu (TUİK) 2007 ve 2012 yıllarında yetişkin eğitimi konulu bir araştırma yapmıştır. Bu araştırma verilerine göre 2007 yılında örgün veya yaygın eğitim faaliyetlerine 18 yaş üzeri katılım oranı % 17,2 olurken 2012 yılında bu oran % 20,4’e yükselmiştir. Her iki yılda da araştırmaya katılan her 4 kişinden birinin işi olmasına rağmen eğitim almaya devam ettiği ve yaklaşık her 4 kişiden birinin iş aradığını belirtmesi oldukça manidardır.

Bu veriler bireylerin geliri yüksek bir işe sahip olmak veya yaşam standardını yükseltmek için mesleki ya da kişisel olarak kendini geliştirmeleri, bilgi ve becerilerini artırmaları gerektiklerine inandığını ve bunun için zaman ve emek harcadıklarını göstermektedir.

Ülke genelinde neredeyse her ilde en az bir, bazı illerde ise birden çok üniversite olması, genç nüfusun diğer yaş nüfusuna göre daha fazla olması, iş piyasasında rekabetin yükselmesine sebep olmakta, bu da bireylerin bilgi ve becerilerini artırmaları gerektiğini ortaya koymaktadır. Sosyal medyanın yaygınlığı, özellikle gençlerin bu alana ilgisi, kariyerlerini bu alanda yapmak istemeleri sosyal medya eğitimi almalarını gerekli kılmaktadır.

Sosyal medya uzmanlığı eğitimi, kariyerini dijital medya alanında yapmak isteyen gençler kadar, internetin hız ve ulaşılabilirlik ortamından faydalanarak iş kurmak, bu kanalla ürün / hizmet satışı yapmak veya mevcut işlerini büyütmek isteyen, pazarlama ve reklam alanında hali hazırda çalışan uzmanlar, teknolojik değişim ve gelişimi yakından takip etmek isteyen kişiler içinde gereklidir.

Sosyal medya kampüsü eğitim programının içeriğinde Yeni Medya Teknolojileri ve Pazarlama Kampanyaları, Sosyal Medya Marka Konumlandırma ve Geliştirilmesi, Mobil Ödeme Sistemleri ve İstatistikleri, Domain Hosting dünyası, E-mail Marketing, Content Marketing, Entegre/Bütünleşik Pazarlama İletişimi ve Online Reklam, Online İtibar Yönetimi, Online Takip ve Online Araştırma, Mobil Pazarlama, Sosyal Medyada Pazarlama Stratejileri ve Yaratıcı Reklam (Twitter & Shazam), Growth Hacking, Etkili Blogger Olmanın Sırları ve Gelir Modeli, Sosyal Medya Görsel İletişimi ve Web Arayüzler, Sosyal Ağlarda Marketing Kampanya ve Hedefleme Stratejileri, Google Analytics, Google, YouTube ve Search & Display Reklam Modelleri, Basın Bülteni ve Bloglar, Organik Trafik, Viral Pazarlama, Bütünsel Sosyal Medya Projesi Oluşturulması ve Uygulaması dersleri yer almaktadır.

Eğitim programı açılış sunumlarının ardından gerçekleştirilecek olan dijital terapi, sizlere bu alanda da terapiye ne kadar ihtiyacımız olduğunu gösterecektir. İster bireysel olarak çalışan bir Youtuber veya blogger olun isterseniz büyük bir pazarlama şirketinin yöneticisi bu eğitim programı ile yeni birçok konu hakkında bilgi edinecek veya mevcut bilgilerinizi güncelleyeceksiniz.

Bu eğitim programı ile ayrıca yeni bir iş kurmak veya mevcut işinizi büyütmek için neler yapmanız gerektiğini öğrenecek, hedef belirleyip o hedefe ulaşmanız için nasıl bir yol haritası çizmeniz konusunda rehberlik alabileceksiniz.

Teknoloji hayatın her alanına girmiş vazgeçilmez araçlardan biridir. Teknoloji anlamak, onun sunduğu imkânları kullanmayı bilmek, doğal olarak beraberinde daha hızlı gelişimi ve büyümeyi getirecektir. Eğitim sonunda alacağınız sertifika iş piyasasının rekabet ortamında sizi bir adım öne geçirecektir. Detaylı bilgi için http://sosyalmedyakampusu.com/ ziyaret edebilirsiniz.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
//
// //
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Vatandaş sosyal medyadan yazıyor, Başkan Yılmaz anında cevaplıyor
Vatandaş sosyal medyadan yazıyor, Başkan Yılmaz anında cevaplıyor
FETÖ propagandasından tutuklandı
FETÖ propagandasından tutuklandı