Advert

O ilçeye piyango vurmuştu... İLK KAZMA VURULDU

Samsun'un Kavak İlçesi'nde Adalet Bakanlığı tarafından 2017 yılında yapılacağı duyurulan 2000 kişilik Cezaevinin inşaat çalışmaları başladı. Şantiye binalarının yapımı için ilk kazma vuruldu. Cezaevi ile birlikte çalışacak personel için de 300 dairelik lojman yapılacak.

O ilçeye piyango vurmuştu...  İLK KAZMA VURULDU

KAVAK İÇİN DÖNÜM NOKTASI
Samsun'un Kavak ilçesinde yapılacak olan cezaevi çalışmaları için ilk kazma vuruldu. Kavak Belediye Başkanı İbrahim Sarıcaoğlu:" Bu proje ile ilçemizin adeta kaderi değişecek. İlçemize yapılacak cezaevi çalışanları ve cezaevindeki yakınını görmeye gelen birisi ilçemizde konaklayacak ve ilçemizden alışveriş yapacak. Cezaevinin personeli için 300 dairelik lojman yapılacak. Bu da ilçemizin kentsel dönüşüm anlamında çok ileriye gitmesi demek. Turizmin gelişmesi demek. Tabiki  şuç işleyipte cezaevine kimsenin girmesini istemeyiz. Ancak cezaevleri mahkumların kalacağı yerdir. Bu da bir gerçektir." dedi.

GÜZEL GÜNLER BİZİ BEKLİYOR
Cezaevinin tamamlanıp hizmete geçmesiyle birlikte Kavak'ta yeni bir dönüm noktasının başlayacağını ifade eden ilçe halkı, Kavak'ta cezaevi inşaatının başlamasından oldukça memnun. Şimdiden daire fiyatlarında patlama olduğunu söyleyen kavaklılar;' Arsalar ve daire fiyatları her geçen gün artıyor. Müteahhitler inşaat yapmak için ilçemize geliyorlar. Cezaevi tam olarak faaliyete geçtikten sonra ilçe turizminde büyük bir gelişme yaşanacak. Kavak ve Kavaklılar, ekonomik olarak bu dev yatırımdan ciddi anlamda nasibini alacak. İlçemizi güzel günler bekliyor.' diye konuştular.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
//
// //
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sürücünün öldüğü kazada otomobilin hızı 180'de takılı kaldı
Sürücünün öldüğü kazada otomobilin hızı 180'de takılı kaldı
Bahçeli: Papaz gitmiş, kavga bitmiştir
Bahçeli: Papaz gitmiş, kavga bitmiştir