Advert
Advert
Advert

O, Mahalleli ve öğrencilerin umudu oldu

VAN'ın Çatak İlçesi Yukarı Narlıca Mahallesi İlkokulu'nda 3 yıl önce göreve başlayan İzmirli öğretmen 25 yaşındaki Meltem Çelik, öğrencileri ve mahalle sakinlerinin 'Eğitim meleği' oldu.

O, Mahalleli ve öğrencilerin umudu oldu

Bursa Uludağ Üniversitesi Sınıf Öğretmenliği Bölümü'nü bitirdikten sonra Çatak'a 40 kilometre uzaklıktaki 3 derslikli 3 öğretmenin bulunduğu Yukarı Narlıca Mahallesi İlkokulu'na atanan Çelik, ilk kez soba ve tezekle burada karşılaşırken soba yakmayı da öğrencilerinden öğrendi. 

Yukarı Narlıca Mahallesi İlkokulu'na 3 yıl önce atanan İzmirli öğretmen 25 yaşındaki Meltem Çelik, 2'inci ve 3'üncü sınıflardan oluşan ve aynı derslikte 14 öğrencisine zor koşullarda eğitim veriyor. Meltem öğretmen havaların soğumasıyla birlikte her sabah erken kalkıp sınıfının sobasını yakıyor. Tezek ve sobayı ilk kez burada gördüğünü belirten Meltem Çelik, şöyle dedi: "İzmir'de klimalı bir evde büyüdüm. Klimayla ısındım, klimayla serinledim. Evimin tek çocuğuyum. Bursa'da üniversite okudum. Mezun olunca ilk olarak Yukarı Narlıca Mahallesi'ndeki bu okula atandım. Buraya gelince farklı bir dünya ile karşılaştım. Sobaa, tezek, kevenle tanıştım. Havalar burada soğumaya başladı. Ben her sabah kalkıp öğrencilerim üşümesin diye soba yakıyorum. Soba yakmayı da öğrencilerimden öğrendim. Sobayı her sabah tezek, keven ile tutuşturuyorum. Buralar çok güzel çok mutluyum köyümü ve öğrencilerimi çok seviyorum." 

MAHALLELİ VE ÖĞRENCİLERİNİN UMUDU OLDU

Öğrenciler ve köylüler tarafından çok sevilen ve büyük bir zevkle öğretmenlik yaptığını belirten Meltem öğretmen, ders saatleri dışında da öğrencileriyle ilgilenip aile ziyaretleri yapıyor. Ailelerle görüşüp çocukların okula devam etmelerini sağlayan Meltem öğretmen, mahalle sakinleri ve öğrencilerin de umudu oldu. Özellikle kız çocuklarının okuması için çaba gösteren Meltem öğretmen, "Öğrenciler bazen okula geliyor bazen gelmiyorlardı. Ben ailelerle görüşmeler yaparak çocukların eğitiminin önemine dikkat çektim. 3 yıl içinde çok sayıda öğrenci hik aksatmadan okula devam etmeye başladı" dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
//
// //
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Olaylı derbi soruşturması: Gözaltı sayısı 31'e yükseldi
Olaylı derbi soruşturması: Gözaltı sayısı 31'e yükseldi
Meclis 23 Nisan oturumunda gergin anlar
Meclis 23 Nisan oturumunda gergin anlar