Advert

OLİMPİYATLAR BİTTİ ESNAF İCRALIK OLDU

18-30 Temmuz 2017 tarihlerinde dünyanın en büyük 3. organizasyonu Samsun'da yapılırken, olimpiyatların bitmesi ile birlikte çilesi esnafa kaldı. Samsun'da yapılan olimpiyatlar nedeniyle 30 milyon alacağı bulunan Samsun esnafını Gençlik ve Spor Eski Bakanı Çağatay Kılıç'ın bakanlıktan ayrılmasından sonra hiç bir şekilde muhattap bulamadıklarını, ödenmeyen paralar nedeniyle icralık durumuna geldiklerini söylediler.

OLİMPİYATLAR BİTTİ ESNAF İCRALIK OLDU

BİR ÇOK FİRMA İŞ YAPTI
Küçük, orta ve büyük ölçekli bakanlıktan alacağı olan Samsunlu bir çok firmanın paralarını tahsil edemediği gerekçesiyle zor günler yaşadıkları belirtilirken, bazı esnafların bakanlığı icraya verecekleri de gündeme geldi. Dev bir organizasyon sonrası Samsunlu esnaflar olimpiyatların Samsun'da yapılması ile büyük bir sevinç yaşarken, olimpiyatların bitmesiyle birlikte düştükleri zor duruma kendilerinin de inanamadığını söylediler. 

BAKANLIKTA MUHATTAP BULAMIYORUZ
Olimpiyatlar nedeniyle iş yapan esnafların bazıları duygularını şöyle dile getirdiler;'Bizim şehrimiz de böyle bir organizasyonun yapılmasından dolayı büyük bir gurur yaşadık. İhale yoluyla aldığımız işlerimiz nedeniyle gece gündüz çalışırken, çalışanlarımıza mesai bile yaptırdık. Şu ana kadar yapılan işlerin paralarını alamamamız nedeniyle zor günler yaşıyoruz. Bakanlıkta konu ile ilgili muhattap bile bulamıyoruz.' dediler.

ESNAFLARIMIZ ZOR GÜNLER GEÇİRİYOR
Çağatay Kılıç'ın bakanlıktan ayrılmasından sonra hiç bir şekilde sorunlarıyla ilgilenilmediğini söyleyen esnaflar;'Sayın Bakanımız görevde iken en azından bir sorunumuz olduğunda kendisine ulaşıp derdimizi anlatabiliyorduk. O gittikten sonra kimse bizim sorunlarımızla ilgilenmedi. Bu zamana kadar düzelir diye bekledik ancak sonuç alamadık. Bizim de sorumlu olduğumuz insanlar var. işçilerimiz, ailelerimiz var. Bize bu konu da yetkililer bilgi vermeli.' diye konuştular.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
//
// //
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kayıp Sedanur'un cansız bedeni bulundu
Kayıp Sedanur'un cansız bedeni bulundu
İçişleri Bakanlığı: 1 haftada 518 düzensiz göçmen yakalandı
İçişleri Bakanlığı: 1 haftada 518 düzensiz göçmen yakalandı