Advert

Advert

Otoparkta bulunan sır araçtan iki valiz çıktı

Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı'nın ölümüyle ilgili yürütülen soruşturma kapsamında incelenen Sultangazi'deki otoparka bırakılan diplomatik plakalı araçtan 2 valiz çıktığı öğrenildi. Valizlerde kişisel eşyalar ve kıyafetler bulunduğu belirtildi. Eşyaların konsolosluk çalışanlarına ait olduğunun değerlendirildiği bildirildi. Saat 19.30 sırlarında ekiplerin incelemesini tamamlamasıyla araç otoparktan çıkarıldı. Olay yeri inceleme ekipleri ile Türk ve Suudi heyet de incelemenin bitmesinin ardından otoparktan ayrıldı.

Otoparkta bulunan sır araçtan iki valiz çıktı

Suudi Arabistan Başkonsolosluğu'na ait aracın bulunduğu Sultangazi'deki otoparka dün akşam saatlerinde gelen ekipler, araçta inceleme yapmadan 1 saat sonra ayrılmıştı. Saat 16.15 sıralarında ekipler tekrar otoparka geldi.

Türk ekiplerin hemen ardından da çok sayıda makam aracıyla konvoy halinde Suudi heyet, otoparka giriş yaptı. Diplomatik plakalı araç olduğu için dün incelemesi yapılamayan araçta olay yeri inceleme ekipleri incelemelerine başladı.

OTOPARKA EĞİTİM POLİS KÖPEĞİ DE GETİRİLDİ

Sultangazi'deki otoparkta aracın incelemesi sürerken olay yerine eğitimli polis köpeği de getirildi. Daha önce Başkonsolosluk binası ve konutunda yapılan aramalarda  görev alan polis köpeği  araçtaki aramalarda da yer alıyor.

SULTANGAZİ'DEKİ DİPLOMATİK PLAKALI ARAÇTAN 2 VALİZ ÇIKTI

Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı'nın ölümüyle ilgili yürütülen soruşturma kapsamında Sultangazi'deki otoparka bırakılan diplomatik plakalı araçtan 2 valiz çıktığı öğrenildi. Valizlerde kişisel eşyalar ve kıyafetler bulunduğu belirtildi. Eşyaların konsolosluk çalışanlarına ait olduğunun değerlendirildiği bildirildi. Ekiplerin otoparktaki çalışması sürüyor. 

Ekiplerin otoparktaki çalışması sürerken, ekiplerin incelemesi sırasında çekilen fotoğraf ortaya çıktı. 

İNCELEMESİ TAMAMLANAN ARAÇ OTOPARKTAN ÇIKARILDI

Diplomatik plakalı aracın incelemesi tamamlandı. Saat 19.30 sırlarında tamamlanan araç, otoparktan çıkarıldı. İnceleme yapan olay yeri inceleme ekipleri, Türk ve Suudi heyet de incelemenin bitmesinin ardından otoparktan ayrıldı.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
//
// //
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ömer Çelik: Hasta ziyaretinin ideolojisi ve siyaseti olmaz
Ömer Çelik: Hasta ziyaretinin ideolojisi ve siyaseti olmaz
Atatürk Anıtı'na baltayla saldıran kadın adli kontrolle serbest
Atatürk Anıtı'na baltayla saldıran kadın adli kontrolle serbest