Özel harekat polisleri Afrin'e böyle uğurlandı

Özel harekat polisleri Afrin'e böyle uğurlandı

Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) tarafından Afrin'deki terör örgütlerine yönelik sürdürülen 'Zeytin Dalı Harekatı'na katılacak özel harekat polisleri, dualarla bölgeye uğurlandı. 

SİİRT'TEN PÖH TİMİ UĞURLANDI 

Türk Silahlı Kuvvetleri'nce (TSK) Afrin'deki terör örgütlerine yönelik sürdürülen 'Zeytin Dalı Harekatı'nda görev alacak 60 kişilik PÖH timi, Siirt'ten dualarla uğurlandı. Özel Harekat Şube Müdürlüğü önünde düzenlenen uğurlama törenine Vali Ali Fuat Atik, Belediye Başkan Vekili Ceyhun Dilşad, Cumhuriyet Başsavcısı İbrahim Cansever, Jandarma Alay Komutanı Albay Kemal Belek, özel hareket polisleri ve aileleri ile Siirtliler katıldı. Siirt Müftüsü Faruk Avras'ın dua okumasının ardından polisler, aileleriyle bir araya gelerek, vedalaştı. Bir özel hareket polisi, "Vatanımız için canımızı vermeye hazırız. Bize verilen görevi yerine getirmek için Afrin'e gidiyoruz. Burada, vatanımız ve milletimiz için savaşacağız" dedi. 

Siirt Belediyesi tarafından polisler için kurban kestirildi. Uğurlama töreninde "Mustafa Kemal'in askerleriyiz", "Şehitler ölmez vatan bölünmez" sloganları atıldı. Duaların okunmasının ardından PÖH timi, bölgeye yolcu edildi. 

 

ERZURUM'DAN DUALARLA UĞURLANDILAR

Erzurum Emniyet Müdürlüğü Özel Harekât Şubesi'nde görevli 20 polis memuru, terör örgütleri YPG/PKK-DEAŞ'a yönelik yürütülen 'Zeytin Dalı Harekâtı’na katılmak üzere törenle uğurlandı.

Özel Harekât Şube Müdürlüğü'ndeki törene Vali Seyfettin Azizoğlu, Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, Emniyet Müdürü Mehmet Aslan, çok sayıda polis, polis aileleri ve çok sayıda vatandaş katıldı. Kurbanların kesildiği duaların edildiği törende bir özel harekat polisi yazdığı şiirini arkadaşları ile birlikte okudu. Afrin'e giden özel harekât polisleri çocukları ve eşleri ile vedalaştı. Duygulu anların yaşandığı törene ilkokul öğrencileri de annelerinin yaptığı kavurma, kete, börek ve dolmalarla birlikte onlara yazdıkları mektupları gönderdi. Özel harekât polisleri, kurbanların kanlarını arkadaşlarının alınlarına sürerek, "Allah ayağınıza taş değdirmesin" dedi.

Afrin'de barışı, huzuru sağlamaya gittiklerini söyleyen özel harekât polislerine yönelik bir konuşma yapan Vali Seyfettin Azizoğlu şöyle konuştu:

"Dadaşlar ve kahramanlar diyarı Erzurum'dan Afrin'e giden özel harekât birliği kanı, gözyaşını ve savaşı durdurmak için gidiyor. Orada ağlayan çocukları gözyaşı döken anneleri yıkılan yuvaları tekrar bir araya getirmek barışı ve kardeşliği tesis etmek için Suriye’ye gidiyor. Afrin görev kuvveti inşallah Afrin'de huzuru barışı ve kardeşliği tesis eder hiçbirinizin burnu kanamadan tekrar Erzurum’a dönersiniz. Yolunuz açık bahtınız açık olsun. Allah sizleri muvaffak etsin. Hepinizden razı olsun."

Otobüse binen özel harekât polisleri arkadaşlarının getirdiği tekbirler eşliğinde Afrin'e uğurlandı.

 

KAYSERİ'DEN TÖRENLE UĞURLANDILAR

Zeytin Dalı Harekatı çerçevesinde Kayseri Emniyet Müdürlüğü Özel Harekat Şubesi'nden 22 polis memuru, düzenlenen törenle Afrin'e yönelik sürdürülen Zeytin Dalı Harekatı'na uğurlandı. Uğurlamada duygusal anlar yaşandı.

Özel Harekat Şube Müdürlüğü kampüsündeki uğurlama törenine, Vali Süleyman Kamçı, Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, 2'nci Hava İkmal Bakım Merkezi ve Garnizon Komutanı Tuğgeneral Ercan Teke, İl Emniyet Müdürü İbrahim Kulular ve il protokolü ile özel harekat polislerinin aileleri, yakınları ve ellerinde Türk bayrakları bulunan vatandaşlar katıldı. Kayseri Valisi Süleyman Kamçı, burada yaptığı konuşmada, "Ülke birliğine göz diken alfabede harf bırakmayıp her gün türlü adlarla karşımıza çıkan hain ve bölücü terör örgütleri ülkemiz için içeride olduğu gibi dışarı da da tehdit oluşturdu. O nedenle Türk Silahlı Kuvvetleri Zeytin Dalı operasyonunu başlattı. Bugün o harekata Kayseri'den 22 aslanımızı gönderiyoruz. Onlar bu yola gazi ve şehit olmayı göz önüne alıp çıkıyorlar. Allah ayaklarına taş değdirmesin. Uğurladığımız gibi sağ salim dönsünler" dedi.

Törende, Diyanet İşleri eski Başkan Yardımcısı Necmettin Nursaçan da duygusal bir konuşma yapıp, dua etti. Özel harekatçı polisler, daha sonra aileleri ile kucaklaşıp, kendilerini Gaziantep İslahiye'ye götürecek otobüse bindi.

BABALARINI UĞURLADILAR

Bu arada özel harekat polisi Kemal Akbal'ın kızı Rana (8), Ramazan Dişçeken'in çocukları Sıla ve Abdullah ile eşi Döndü de uğurlama töreninde fotoğraf çektirdi.

SİVAS'TAN AFRİN'E DUALARLA UĞURLANDILAR

Sivas'ta Afrin'e yönelik düzenlenen Zeytin Dalı Harekatı için görevlendirilen 24 özel harekat polisi, düzenlenen törenle uğurlandı.

Sivas Emniyet Müdürlüğü Bölge Trafik Denetleme Şube Amirliği önünde düzenlenen törene Sivas Vali Yardımcıları Zihni Yıldızhan, Yeliz Yıldızhan, 5'inci Piyade Eğitim Tugay Komutanı Tuğgeneral Ömer Ertuğrul Erbakan, Cumhuriyet Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Alim Yıldız, İl Jandarma Komutanı Albay Sinan Şen, Cumhuriyet Başsavcısı Murat İrcal, İl Emniyet Müdürü Kenan Aydoğan, Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Özaydın, kurum müdürleri ve çok sayıda polis katıldı. Törende Zeytin Dalı Harekatı'nda görevlendirilen 24 özel harekat polisi için kurban kesildi. Kuran-ı Kerim okunmasının ardından İl Müftüsü Recep Şükrü Balkan tarafından dua edildi. Daha sonra konuşan Vali Yardımcısı Yeliz Yıldızhan, terörle mücadele için yürütülen harekatta görevlendirilen polislerin başarılı bir şekilde görevlerini yerine getirip sağ salim Sivas'a dönmelerini diledi. Ardından arkadaşları ile tek tek kucaklaşarak otobüse binen özel harekat polisleri, tekbirler eşliğinde yola çıktı.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
//
// //
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kılıçdaroğlu'ndan olağanüstü kongre açıklaması
Kılıçdaroğlu'ndan olağanüstü kongre açıklaması
Nazilli'deki 5 kişinin öldürüldüğü katliamda sır perdesi aralanıyor
Nazilli'deki 5 kişinin öldürüldüğü katliamda sır perdesi aralanıyor