Advert
Advert

Pamukkale Üniversitesi'nde 15 Temmuz Anıtı açıldı

DENİZLİ'deki Pamukkale Üniversitesi'nde (PAÜ), 15 Temmuz darbe girişiminde şehit düşenlerin isimlerinin yazılı olduğu anıtın açılışı yapıldı.

Pamukkale Üniversitesi'nde 15 Temmuz Anıtı açıldı
Advert

15 Temmuz Demokrasi ve Şehitleri Anma Haftası etkinlikleri kapsamında PAÜ, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi'nde, 15 Temmuz darbe girişimi konulu bir panel düzenlendi. Prof. Dr. Kasım İnce, Prof. Dr. Aliyar Demirci, Prof. Dr. Süleyman İnan ve Doç. Dr. Güven Çeğin, 15 Temmuz'da yaşanan darbe girişiminin sürecini ve perde arkasını ele aldı. Ardından kampüs alanında bulunan amfide, şehitler için Kuran'dan dualar okundu. Sonrasında ise anıtın açılış törenine geçildi. Pamukkale Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Bağ, rektör yardımcıları, akademisyenler, öğrenciler ve davetliler açılışa katıldı.  15 Temmuz Demokrasi ve Şehitleri Anma Meydanı adı verilen alanda, ay-yıldızlı Türk bayrağıyla kaplanan anıt, kurdele kesimiyle açıldı. Törenle açılan 15 Temmuz Anıtı'na vatandaşlar yoğun ilgi göstererek anıt önünde hatıra fotoğrafı çektirdi.

Anıtın projesini hazırlayan Eğitim Fakültesi Resim-İş Bölümü öğretim üyesi Barış Bozok, "Proje Rektör Prof. Dr. Hüseyin Bağ'ın talebiyle başladı. Talep üzerine bende projeyi hazırladım. Anıtta 248 şehidimizin isminin tamamı yer alıyor. Proje aşaması 1 hafta sürdü. Yapım aşamasını da 17 günde tamamladık. Anıtımız mermer malzemeden yapıldı. İşlemeleri ise polyester şeklinde rölyeften oluşuyor. Anıtımız 3 metre uzunluğa, 5 metre genişliğe sahip" diye konuştu.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
//
// //
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bayram tatilinde kazalarda 61 kişi öldü, 296 kişi yaralandı
Bayram tatilinde kazalarda 61 kişi öldü, 296 kişi yaralandı
Cumhurbaşkanı Erdoğan: En baba mitingimizi İstanbul'da yapıyoruz
Cumhurbaşkanı Erdoğan: En baba mitingimizi İstanbul'da yapıyoruz