Advert
Advert

Pülümür Çayı'nda bulunan ceset, PKK'nın kaçırdığı öğretmene ait çıktı

Pülümür Çayı'nda bulunan ceset, PKK'nın kaçırdığı öğretmene ait çıktı
Advert

TUNCELİ VALİSİ SONEL:HAİNLER GEREKLİ CEVAPLARINI ALACAKLAR

Tunceli Valisi Tuncay Sonel, Erzincan yolu üzerinde bulunan erkek cesedinin, öğretmen Necmettin Yılmaz'a ait olduğunun tespit edilmesi üzerine bir basın açıklaması yaptı. Öğretmeni katleden hainlerin gerekli cevabı en kısa sürede alacaklarını belirten Vali Sonel, "Öğretmenimiz Necmettin Yılmaz, hain ve alçak teröristlerce kaçırılmıştı.12 Temmuz günü arama faaliyetleri esnasında Pülümür çayı etrafında bir erkek cesedi bulundu. Bu ceset öncelikle Malatya Adli Tıp Kurumu'na gönderildi. Tanınmayacak haldeydi. Burada babadan ve naaştan alınan kan ve DNA örnekleri İstanbul Adli Tıp Kurumu’na gönderildi.

Bu sabah maalesef üzücü haberi almış olduk. Bulduğumuz naaşın şehit öğretmenimiz Necmettin Yılmaz'a ait olduğunu öğrendik. Naaşın Gümüşhane’ye nakli  için gerekli işlemler adli mercilerimizce yapılmakta. 15 Temmuz’un sene-i devriyesinde olması da bizi ayrıca üzdü. Bu vatanımız kolay vatan yapılmadı.  Rabbim vatanımızı, milletimizi, bayrağımızı bölmek isteyen hainlere, birlik ve beraberliğimizi bölmek isteyen hainlere fırsat vermesin. 2 hafta önce burada göreve başlamıştım. Kaçırılan öğretmenimizin babasıyla da görüşmüştüm. Bu işin üzerinde olduğumuzu her zaman kendisine ifade ediyordum. Şehit öğretmenimizin babasıyla ölüm haberi  gelmeden önce konuşmuştum. Devletimizin kararlılığını anlattım. Devletimizin her zaman öğretmenimizin ailesinin yarınında olduğunu söyledim. Terörle mücadelede kararlılığımız sürecektir. Öğretmenimizi hunharca şehit eden caniler, gerekli cevaplarını kısa sürede alacaklardır. Bundan kimsenin şüphesi olmasın" dedi.

KAÇIRILDIKTAN BİR KAÇ SAAT SONRA ŞEHİT EDİLMİŞ

Öğretmen Necmettin Yılmaz'ın şehit olduğunun açıklanmasının ardından, olayla ilgili ayrıntılar da ortaya çıkmaya başladı. Güvenlik kaynaklarının yaptığı araştırmaya göre, PKK'lı teröristler, öğretmen Necmettin Yılmaz'ı kaçırdıktan birkaç saat sonra şehit etti. Kaynaklar Yılmaz'ın sorgulandıktan sona, başından silahla vurularak Pülümür Çayı'na atıldığını kaydetti. Necmettin Yılmaz'ın cesedi üzerinde yapılan otopside başında 2 kurşun yarası tespit edilirken, Yılmaz'ın kurtarılması için çok sayıda operasyon yapıldığı, ancak sonuç alınamadığı belirtildi.

 

CENAZE GÜMÜŞHANE'YE GÖTÜRÜLDÜ

PKK'lı teröristlerce şehit edilen öğretmen Necmettin Yılmaz'ın Malatya Adli Tıp Kurumu'ndaki cenazesi, Malatya Büyükşehir Belediyesine ait cenaze nakil aracıyla, toprağa verilmek üzere memleketi Gümüşhane’ye götürüldü. Yılmaz’ın cenazesi Malatya’ya getirildikten sonra Adli Tıp Kurumuna cenaze işlemlerini takip etmek için Malatya İl Milli Eğitim Müdürü Ali Tatlı ve Eğitim Bir Sen Malatya Şube Başkanı Kerem Yıldırım geldi.

Cenazeyi Gümüşhane’ye gönderdikten sonra basın mensuplarına açıklama yapan Kerem Yıldırım, Necmettin öğretmenin bu ülkenin geleceğini aydınlatmaya çalıştığını, eğitim neferlerinden birisi olduğunu belirterek şunları söyledi:


“Maalesef terör örgütü bu genç kardeşimizi şehit etti. Şu anda gerçekten çok üzgünüz, neslimizin geleceğe taşınması, gençlerimizin çocukların değerlere bağlı yetişmesi için bu arkadaşlarıma saygı duyması gereken insanlar, maalesef öğretmen arkadaşımızı şehit ettiler. Eğitim-Bir-Sen olarak karanlığa karşı, teröre karşı mücadelemizi meşru zeminler üzerinde bundan sonra da devam ettireceğiz. Bunu yapanlar şunu unutmasınlar ki biz bir ölürüz bin diriliriz. biz öyle bir topluluğuz bunu 15 Temmuz'da gösterdik, 15 yıl dönümünde bugün göstermeye devam edeceğiz. Allah mekânını cennet eylesin milletimize başsağlığı diliyorum.”

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
//
// //
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
BAŞBAKAN YILDIRIM: BUGÜN İTİBARIYLE ASKERİMİZ MENBİÇ'TE GÖREVE BAŞLADI
BAŞBAKAN YILDIRIM: BUGÜN İTİBARIYLE ASKERİMİZ MENBİÇ'TE GÖREVE BAŞLADI
İçişleri Bakanlığı: Bir haftada 22 terörist etkisiz hale getirildi
İçişleri Bakanlığı: Bir haftada 22 terörist etkisiz hale getirildi