Reklamı Geç
Advert
Advert

Advert

Romatem Fizik Tedavi Merkezlerinde Kullanılan Rehabilitasyon Yöntemleri

Romatem Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Hastaneler Grubu, ülkemizde yer aldığı bölgelerde başarılı çalışmalar yapmaktadır.

Romatem Fizik Tedavi Merkezlerinde Kullanılan Rehabilitasyon Yöntemleri
Advert

 Bu sebeple fizik tedavi adına destek görmek isteyen pek çok birey, Romatem’i ilk tercihleri arasında değerlendirmektedir. Aynı zamanda fizik tedavi merkezlerinin üstün hizmet kalitesi de, bu anlamda adayların takdir ettiği nitelikler arasında yer almaktadır. Romatem fizik tedavi merkezleri, hastalarına yüksek donanımlarla ulaşmaktadır. Fizik tedavi merkezlerinde belirlenen hastalığa bağlı olarak, belli tedavi programları uygulanmakta ve bu tedaviler uzman hekimler tarafından yapılmaktadır. Bununla birlikte tedavi programları içerisinde teknolojik rehabilitasyon yöntemleri kullanılmaktadır.

Romatem fizik tedavi hastanelerinde; fizik tedavi ve rehabilitasyon, ortopedik rehabilitasyon, nörolojik rehabilitasyon, el rehabilitasyonu, kardiyak rehabilitasyon, pediatrik rehabilitasyon gibi rehabilitasyon tedavileri uygulanmaktadır. Bu tedavilerde alanında uzman kadro ve uzman terapistler yer almaktadır. Aynı zamanda rehabilitasyon süreçleri, bireylerin sağlık programlarına uygun olarak işlenmektedir. Pediatrik rehabilitasyon, çocukların biyolojik yeteneklerini kullanılmasında fayda sağlayan bir tedavi yöntemi olarak görülmektedir. Bununla birlikte aile merkezli bir tedavi programı geliştirilmekte ve hastanın uygun koşullarda sağlığına kavuşması da sağlanmaktadır. Nörolojik rehabilitasyonda ise; Parkinson, ,inme, serebral palsi, felç gibi hastalıkların çözümleri yer almaktadır. Bu alanda uygulanan tedavi, hem nörolojik bileşenleri hem de fizyolojik bileşenleri içine almaktadır. Uzman terapistler hastalarına nörolojik rehabilitasyon sayesinde; güç, esneklik, hareket yeteneği gibi özelliklerin kazandırılmasında yardımcı olmaktadır.

El rehabilitasyonu ise, bireylerin el ve omuz yetilerini güçlendirme de tercih edilmektedir. Buna bağlı olarak, yumuşak doku, ince motor koordinasyonlarının analizleri yapılmaktadır. Bu analizler kapsamında bireyler, var olan yetilerini güçlendirebilmekte ve bu anlamdaki yeteneklerini geri kazanabilmektedir. Aynı zamanda tedavilerde hastalarıyla bire bir ilgilenen terapistler ve uzman hekimler, tedavi sürecinin olumlu yanıtlar vermesinde büyük önem taşımaktadır. Tüm detaylı bilgileri https://www.romatem.com adresinde bulabilirsiniz.

Advert

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
//
// //
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Çorum'da üniversite öğrencisi kendini astı
Çorum'da üniversite öğrencisi kendini astı
Doğu Karadeniz'de kar ulaşımı aksatıyor
Doğu Karadeniz'de kar ulaşımı aksatıyor