Advert

​SAĞLIKTA TEKNOLOJİ EĞİTİMLE BULUŞTU

VM Medical Park Samsun Hastanesi Erasmus Plus öğrencilerine sağlık ve teknoloji ile ilgili bir sunum gerçekleştirdi.

​SAĞLIKTA TEKNOLOJİ EĞİTİMLE BULUŞTU

Avrupa Birliği Bakanlığı Erasmus Plus Okul Ortaklıkları Projeleri kapsamında Almanya , Hollanda, Romanya, İspanya, İtalya ve Çek Cumhuriyeti’nden 24 öğrenci ve 12 öğretmenden oluşan ekip, VM Medical Park Samsun Hastanesi’nin sağlık alanında kullandığı son teknolojileri ve cihazları yerinde görmek  için hastanemizi ziyaret etti. Toplantı salonunda, Enfeksiyon Hastalıkları Kliniği’nden  Yrd.Doç.Dr.  Utku KAVRUK moderatörlüğünde Ecz. Ömer KARAİBRAHİMOĞLU ve Dyt. Mine ÖZKAZANÇ AKREN tarafından yapılan sunumlar ile sağlıkta kullanılan yeni cihaz ve teknolojiler hakkında bilgi alan öğrenciler, soru-cevap şeklinde geçen toplantıya yoğun ilgi gösterdi.

VM Medical Park Samsun Hastanesi Genel Müdür Yardımcısı Birsen ÖZTÜRK yaptığı konuşmada ’’ Bugün burada dünyanın çeşitli ülkelerinden gelen genç arkadaşlarımızı ağırlamaktan dolayı son derece mutluyuz. VM Medical Park Samsun Hastanesi olarak Türkiye’de sağlık alanında dünyanın en gelişmiş teknolojilerini kullanıyor olmak ve bunu Erasmus Plus öğrencilerine aktarıyor olmak benim için ayrı bir gurur.’’ dedi.

Erasmus Plus öğrencileri hastaneyi gezerek ve incelemelerde bulunarak, Türkiye’de sağlık alanında kullanılan teknolojilere hayran kaldıklarını dile getirdi. Özellikle çevre bilinci ve atık oluşumunu engellemek için yapılan önleyici girişimlerin Avrupa standartlarında olmasına çok mutlu olduklarını, kemoterapi hazırlık sürecinde kullanılan robotik teknolojiyi ise ilk defa gördüklerini belirtti.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
//
// //
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ilıcak ve Altan kardeşler davasında gerekçeli karar açıklandı
Ilıcak ve Altan kardeşler davasında gerekçeli karar açıklandı
Bakan Çavuşoğlu: Suudi Başkonsolosun rezidansında ve araçlarda arama yapılacak
Bakan Çavuşoğlu: Suudi Başkonsolosun rezidansında ve araçlarda arama yapılacak