Advert

SAMDOB “OPERA ATÖLYESİ” İLE OKULDA

Samsun Devlet Opera ve Balesi ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün ortak projesi olan “Opera Atölyesi” eğitim etkinliği 10 Ocak 2018 tarihinde Namık Kemal Anadolu Lisesi’nde gerçekleşecek.

SAMDOB “OPERA ATÖLYESİ” İLE OKULDA

Samsun Devlet Opera ve Balesi koro sanatçıları ve piyanistten oluşan kadrosuyla Namık Kemal Anadolu Lisesi’ne gidiyor. Yetişen nesillere opera kültürünü tanıtmak ve sevdirmek için hayata geçirilen proje 10 Ocak 2018 Çarşamba günü ders saatleri sırasında gerçekleşecek.

 “Opera Atölyesi” eğitim etkinliği projesi kapsamında Samsun Devlet Opera ve Balesi okullara, soprano, mezzo soprano, tenor, bas- bariton gibi farklı ses renklerine sahip solistler ile bir piyanisti ve gidilecek olan okulların salon kapasitesine göre çeşitli yaylı ve üflemeli enstrümanlardan seçilen bir grup orkestra sanatçısını götürmektedir. Koro sanatçıları ses renklerini tanıtırken, orkestra sanatçıları da enstrüman tanıtımı yaparken öğrencilere mini bir konser vermektedir.

 İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Samsun Devlet Opera ve Balesi’nin gerçekleştirdiği bu proje sayesinde binlerce öğrenci opera, bale ve klasik müzik kültürüyle tanışma fırsatını yakalıyor. Daha önce hiç opera, bale veya senfonik eser seyretme imkanı olmayan minikler profesyonellerden hem merak ettikleri soruların cevaplarını alıyor hem de kısa bir konser dinleme imkanı buluyor.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
//
// //
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ameliyattan uyanamayan Kübra'nın doktoru tıp kurallarına uymamış
Ameliyattan uyanamayan Kübra'nın doktoru tıp kurallarına uymamış
Konsolosluktaki ikinci arama sona erdi
Konsolosluktaki ikinci arama sona erdi