Reklamı Geç
Advert
Advert

Advert

Samgaz'dan Hersek Sokak'taki hasar ile ilgili açıklama

12.01.2018 tarihinde, İlyasköy Mahallesi Hersek Sokakta yapılan izinsiz kazı esnasında doğal gaz hattına hasar verilmiştir.

Samgaz'dan Hersek Sokak'taki hasar ile ilgili açıklama
Advert

Saat 15.15’de SAMGAZ 187 Doğal Gaz Acil İhbar Hattına gelen ihbar ile, saat 15.26’da bölgeye intikal eden SAMGAZ Acil Ekipleri; doğal gaz hattına hasar verildiğini, kontrolsüz gaz çıkışı olduğunu ve binada yangın çıktığını tespit etmiştir.

İvedilikle çevre emniyeti alınmış, 15.30 itibariyle bölgedeki doğal gaz akışı durdurulmuş olup bölgeye intikal eden itfaiye ekipleri tarafından da yangın kontrol altına alınmıştır.

Bölgede çalışmalarına başlayan SAMGAZ ekipleri tarafından hasar onarım işlemleri 18.00 itibariyle tamamlanarak doğal gaz arzı sağlanmaya başlanmıştır. Bu süreçte, aynı sektörden beslenen 317 adet binada mevcut 992 adet doğal gaz abonesine geçici olarak doğal gaz verilememiştir. Akabinde ise bölgede yer alan binaların servis kutusu teknik kontrolleri SAMGAZ ekipleri tarafından yapılarak sektör, aynı gün 21.00 sularında tam olarak işletmeye alınmıştır. 

SAMGAZ Genel Müdürü Sn.Yılmaz KOLSAN, yaptığı açıklamada “Alt ve üst yapı çalışmaları esnasında doğal gaz hatlarının mevcut olduğu alanlardaki bu güzergahlar, uyarı levhaları ile belirlenmektedir; çalışmaların, denetimimiz altında sürdürülmesi, şehir genelinde çalışma yapacak kişi, kurum ya da kuruluşların bu düzene riayet etmelerinin gerekliliği, doğal gaz altyapısındaki hasarların ağır sorumluluklar taşıdığı, alt ve üst yapı çalışmalarından kaynaklanan kaza, yangın, patlama, yaralanma, hasar görme ve ölümlü kazalardan çalışma yapan ekipler ve bu ekiplerin koordinasyon ve yönlendirmelerinden sorumlu çalışma talimatını veren yöneticilerin mesul olduğu şirketimiz tarafından her fırsatta dile getirilmektedir” dedi. Kolsan, Samsun şehrinin ilk olarak 2005 yılında doğal gaz ile tanıştığını belirterek “Samsun artık doğal gazı uzun süredir kullanan bir şehrimiz. Bu bağlamda gerek kurumlar arası yazışmalarımızda ve gerekse tüm basın açıklamalarımızda detaylı bilgilendirme yapıyoruz. Hasar alanında yapılan incelemelerde ise; sokakta doğal gaz hattı olduğu ve izinsiz kazı yapılamayacağına dair SAMGAZ uyarı levhasının da yer aldığı tespit edilmektedir. SAMGAZ, 7/24 aktif olan bir kuruluş. Dolayısıyla günün her saatindeki taleplere mutlaka cevap veriyoruz. Üstelik bunun için bir ücret de talep etmiyoruz. Hal böyle iken, halen daha izinsiz ve bildirimsiz yapılan kazılara anlam vermek mümkün değil” şeklinde konuştu.

Şehir genelinde herhangi bir kazı çalışması yapılacak ise mutlaka 444 1187 numaralı SAMGAZ Çağrı Merkezinin aranarak nezaretçi ekip talep edilmesinin gerektiğinin altını çizen Kolsan; “Acil durumlarda 187 Acil İhbar Hattımızın aranması, bu tarz durumlar ile karşı karşıya kalınmaması adına önem arz etmektedir. Bu vesile ile bir kez daha geçmiş olsun temennilerimizi kamuoyuna saygıyla arz ederiz” dedi.

Advert

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
//
// //
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Çorum'da üniversite öğrencisi kendini astı
Çorum'da üniversite öğrencisi kendini astı
Doğu Karadeniz'de kar ulaşımı aksatıyor
Doğu Karadeniz'de kar ulaşımı aksatıyor