Samsun Ayvacık'ta TMO şubesi açıldı

TMO (Toprak Mahsulleri Ofisi) Samsun Şube Müdürü Derya Şahin’er Ayvacık Belediye Başkanı Mustafa Belur’u makamında ziyaret etti.

Samsun Ayvacık'ta TMO şubesi açıldı

 TMO tüccarların fındık fiyatlarını düşürmesine engel olmak için üreticilerden fındık alımına başladı.  TMO Samsun Şube Müdürü Derya Şahiner  İlçede üreticilerden fındık alımlarını yapabilecekleri yeri belirlemek için Belediye Başkanı Mustafa Belur ile İstişare yaptılar. İstişare sonucu belirlenen yerleri  gezen Belediye Başkanı Mustafa Belur, Ak Parti İlçe Başkanı Kadir Kızılkan ve TMO Samsun Şube Müdürü Derya Şahiner  İlçenin Orhangazi Mahallesi Kapalı Pazar yeri bölgesinin alımlar için elverişli olduğuna karar kıldılar.  Bugünden itibaren üreticiler TMO’nun resmi internet sitesi üzerinden yada Çarşamba, Perşembe ve Cuma günleri alım merkezi aracılığıyla randevularını alarak, ürünlerini açıklanan fiyattan teslim edebilecekler. TMO’ya  fındık vermek isteyen üreticiler çiftçi kayıt sistemine (ÇKS) kayıtlı olmaları yeterli olacak.
Ayvacık Belediye Başkanımız Mustafa Belur “ TMO, üreticilerimize daha iyi hizmet verebilmek adına İlçemizde ofis açmıştır. Fındık üreticilerimiz artık çok daha hızlı ve kolay TMO ile iletişime geçecek, işlerini halledebilecek. TMO'nun  İlçemizde bir şubesinin olması bizim için önemlidir.  İlçemizdeki üreticilerimiz adına memnun edici bir durumdur. TMO nun ilçemizde fındık alımı yapmasına vesile olan ve büyük destekleri olan başta Ak Parti İl Başkanımız sn Muharrem Göksel olmak üzere ilçe başkanımız sn kadir kızılkan TMO Müdürümüz sn derya hanıma ve ziraat odası Başkanımız sn Erdal Avcı'ya fındık üreticilerimiz adına teşekkürlerimi sunuyorum" Dedi.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
//
// //
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kahreden haber! 3 çocuk hayatını kaybetti
Kahreden haber! 3 çocuk hayatını kaybetti
Başbakan Yıldırım: Kudüs kararını kabul etmeyeceğimizi tüm dünyaya ilan ettik
Başbakan Yıldırım: Kudüs kararını kabul etmeyeceğimizi tüm dünyaya ilan ettik