Reklamı Geç
Advert
Advert
Advert
Advert

Advert

Samsun Büyük Anadolu Hastaneleri'nden İkizce'de Sağlık Konferansı

Samsun Büyük Anadolu Hastaneleri tarafından bilgilendirme amacıyla geleneksel olarak düzenlenen “Sağlık Konferansları”nın bir yenisini daha Ordu ilinin İkizce İlçesinde gerçekleştirdi.

Samsun Büyük Anadolu Hastaneleri'nden İkizce'de Sağlık Konferansı
Advert

Samsun Büyük Anadolu Hastaneleri tarafından Ordu'nun İkizce İlçesi Merkez Camii altında bulunün İlçe Müftülüğü Toplantı Salonunda organize edilen ve Samsun Büyük Anadolu Hastaneleri Kardiyoloji Uzmanı Doç. Dr. Hasan Yücel konuşmacı olarak katıldığı konfernasta, kalpte hastalıkları adı altında "ritim bozuklukları, hipertansiyon, kolesterol ve trigliserid yüksekliği, kalp krizi, kalp deliklerinin nedenleri, tedavi süreçleri gibi konular anlatıldı.
Gerçekleşen “Sağlık Konferansı”na İkizce halkı büyük ilgi gösterdi.
 
GÜÇLÜ AKADEMİK KADRO
Konferansın açılış konuşmasını yapan Büyük Anadolu Hastaneleri Kurumsal İlişkiler ve İş Geliştirme Müdürü Fatih Esen, "Alanında uzman değişik bölüm doktorlarımız ile sadece Samsun ve ilçeleri değil, komşu il ve ilçelerimizde gerçekleştirdiğimiz bilgilendirme toplantılarımızın bir yeninisini daha siz değerli İkizce halkımızın katılımıyla yapıyoruz. Gösterdiğiniz ilgi ve alaka için sizlere teşekkür ediyorum.
Her gün kendini yenileyen, geliştiren sağlık uygulamaları ile akademik kadrosu güçlendiren hastanemizde hasta kabulüne başlayan Kardiyoloji Uzmanı Doç. Dr. Hasan Yücel'i sizlerle buluşturduk. Kalp hastalıkları ile ilgili kendisi bilgiler aktaracak, sizlerinde sormak istediği sorular varsa onları cevaplamak üzere burada bulunuyoruz." dedi.
 
TÜM TOPLUMUN SORUNU
Kalp hastalıklarının belirtileri, nedenleri ve tedavi yöntemleri hakkında bilgi veren Büyük Anadolu Hastaneleri Kardiyoloji Uzmanı Doç. Dr. Hasan Yücel  ise, "Günümüzde en önemli sağlık sorunlarından birisi olan kalp hastalıkları erkekler kadar kadınları da ciddi şekilde etkilemektedir. Yapılan araştırmaya göre, her 3 kadından 1’i kalp hastalıkları nedeniyle hayatını kaybediyor.
Kendini sağlıklı olduğunu düşünen insanlar kalp hastalığının başkaları için bir problem olduğunu düşünür oysa gerçekte kalp hastalıkları tüm toplumun sorunudur. Kendinizde bir problem görmeseniz bile belli bir yaş aralığı içinde kalp sağlığınız için bir uzman doktora görünmelidir" diyerek kapta ritim bozuklukları, hipertansiyon, kolesterol ve trigliserid yüksekliği, kalp krizi, kalp delikleri gibi değişik konularda katılımcılara bilgiler verdi.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
//
// //
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Binlerce vatandaşı ilgilendiriyor! Artık bankalar da sorumlu olacak
Binlerce vatandaşı ilgilendiriyor! Artık bankalar da sorumlu olacak
Erdoğan ''TürkAkım Projesi Deniz Bölümü'nün tamamlanması'' töreninde konuştu
Erdoğan ''TürkAkım Projesi Deniz Bölümü'nün tamamlanması'' töreninde konuştu