Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz: İŞGEM iş fikri olan herkese kapısını açtı

SAMSUN Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, 'İŞGEM iş fikri olan herkese kapısını açtı. 9 yılda kuruluştan mezun olan 15 işletmenin 12'si markalaşarak üretime geçti ve halen daha üretimlerini sürdürüyorlar' dedi.

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz: İŞGEM iş fikri olan herkese kapısını açtı

SAMSUN Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, "İŞGEM iş fikri olan herkese kapısını açtı. 9 yılda kuruluştan mezun olan 15 işletmenin 12'si markalaşarak üretime geçti ve halen daha üretimlerini sürdürüyorlar" dedi.
Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, 'KOBİ'lerle Güçlü ve Güvenli Yarınlara' toplantısının ardından konuklarına Türkiye'deki 27 İŞGEM arasında ilk üçe giren Samsun İŞGEM'i gezdirdi. İş talebinde bulunan işsiz gençlerin talepleri Sabek İŞGEM'e yönlendirerek iş fikirlerine sahip çıktıklarını söyleyen Başkan Yılmaz,"Üniversite mezunu genç kardeşlerimizi sürekli iş talebi için geliyorlardı. Ben de gelen herkese hep iş fikri ve üretebileceği bir şey olup olmadığını sordum. İş fikri olan tüm girişimcilerimize gereken tüm desteği de vererek İŞGEM'den faydalanarak işlerini kurup üretime geçtiler. Büyükşehir Belediyesi olarak da girişimcilerimizin ürettiği ürünleri kullanmaya hep özen gösterdik. İşte bunlardan biri de bugün gezdiğimiz ve bizim elektrik panolarımızı yapan firmamızı gezdik. İŞGEM iş fikri olan herkese kapısını açtı. 9 yılda kuruluştan mezun olan 15 işletmenin 12'si markalaşarak üretime geçti ve halen daha üretimlerini sürdürüyorlar" dedi.
İŞGEM'e olan talebin her geçen gün arttığını belirten Başkan Yılmaz,"Sabek İŞGEM şu an tam kapasite çalışıyor. 14 yeni talep aldık. Bir çok kuruluş da sırada bekliyor" diye konuştu.

samsun işgem yusuf ziya yılmaz
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
//
// //
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Anakentspor, okullardaki yetenekleri mercek altına aldı
Anakentspor, okullardaki yetenekleri mercek altına aldı
İşte partilerin milletvekili aday listeleri
İşte partilerin milletvekili aday listeleri