SAMSUN EMNİYET MÜDÜRÜ VEDAT YAVUZ SAMSUN'DA 4. YILINI DOLDURACAK...

17-25 Aralık yargı operasyonu sonrası 2014 ocak ayında Samsun'a emniyet müdürü olarak göreve atanan Vedat Yavuz, Türkiye'de yeri ve görevi değiştirilmeyen ender emniyet müdürlerinden biri olarak göze çarpıyor. Son emniyet müdürleri kararnamesinde Yavuz'un yeri değişmezken, başarılı polis müdürü ocak 2018'de 4. yılını tamamlayacak.

SAMSUN EMNİYET MÜDÜRÜ VEDAT YAVUZ SAMSUN'DA 4. YILINI DOLDURACAK...

GÖREVİNDE KALDI

Son yapılan emniyet müdürleri kararnamesinden 22 emniyet müdürünün görev yerleri değiştirilirken, Samsun Emniyet Müdürü Vedat Yavuz ise görevinde kaldı. Samsun'da görev yaptığı 4 yıla yaklaşan dönem de başarılı bir grafik sergileyen Yavuz'un önümüzde ki dönemler de 3 büyükşehirden (İstanbul, Ankara, İzmir) birine atanması bekleniyor. Özellikle uyuşturucu ile mücadele de Türkiye'nin en başarılı 3 ilinden biri olmayı başaran Samsun'un bu başarısında Vedat Yavuz önderliğindeki emniyet müdürlüğünün başarısı dikkat çekerken, fetö ile mücadele başta olmak üzere Samsun emniyetinin her alandaki başarılı çalışmalarının arkasında Yavuz'un payı büyük.

VEDAT YAVUZ KİMDİR?
Samsun emniyet camiasında tatlı sert tutumu ve babacan tavrı ile teşkilat içerisinde sevilen bir emniyet müdürü olarak ta dikkat çeken Yavuz'un işte özgeçmişi;
Vedat Yavuz, aslen Ankara ili nüfusuna kayıtlı olup, 1961 yılında İstanbul'da doğdu. İlk ve orta eğitimini İstanbul'da tamamladı. 1977 yılında başladığı polis kolejinden 1980 yılında mezun olarak Polis Akademisi'ndeki eğitimine başladı. 1984 yılında komiser yardımcısı rütbesinde Sinop'ta mesleğe başladı. Sırasıyla Malatya, Ankara, Bursa, Manisa, Balıkesir, İstanbul, Ankara illerinde görev yaptıktan sonra 2003 yılında İstihbarat Dairesi Başkanlığı'nda Daire Başkan Yardımcılığı görevine atandı. 2007 yılında Yüksek Değerlendirme Kurulu kararı ile 1. Sınıf Emniyet Müdürlüğü'ne terfi ederek Emniyet Genel Müdürlüğü Strateji Geliştirme Dairesi Başkanlığı ve 2008 yılından itibaren Polis Başmüfettişi olarak Teftiş Kurulu Başkanlığı'nda görev yaptı. 07 Ocak 2014 tarihindeki kararname ile Samsun Emniyet Müdürlüğü görevine atanan Vedat Yavuz evli ve 1 çocuk babası.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
//
// //
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Cinnet getiren anne 2 kız çocuğunu öldürdü
Cinnet getiren anne 2 kız çocuğunu öldürdü
Dolar yeni tarihi rekor düzeyine çıktı
Dolar yeni tarihi rekor düzeyine çıktı