Advert

SAMSUN GIDA FUARINDA ESNAF İSYAN ETTİ

23-26 Kasım tarihlerinde TÜYAP Samsun Fuar ve Kongre Merkezinde düzenlenen Samsun Gıda Fuarı'nda stand açan esnaflar isyan etti.

SAMSUN GIDA FUARINDA ESNAF İSYAN ETTİ

Meydannet.com haber sitesinin edindiği bilgilere göre; İyi organize yapılamamasından dolayı fuarı zararla kapattıklarını belirten Esnaflar 'Nasıl bir organizasyon yaptılar anlayamadık. Siftah yapmadan fuarı bitiren esnaflarımız var. Türkiye'nin farklı illerinden geldik ama burada stand açtığımıza bin pişman olduk' dediler.

Yetkililerin halkı fuara çekecek gerekli tanıtım ve organizasyonu yapamadıklarından dolayı şikayetlerini dile getiren esnaflar;' Biz ülkemizin değişik yerlerinde gıda fuarlarına katılıyoruz. Böyle bir rezalet görmedik. Samsunluları fuara çekecek çalışmalar hiç bir şekilde yapılmamış. Bu fuarlara katılmak için bir sürü masraf yapıyoruz ancak sonuçta eli boş döünüyoruz. Bir daha buraya asla gelmeyiz.' diye konuştular.

23- 26 Kasım 2017 tarihleri arasında düzenlenen Gıda Fuarı’na vatandaşlar ilgi göstermedi. Karadeniz’in en büyük gıda fuarı olarak lanse edilen organizasyon ilk gün yaşanan protokol kriziyle gündeme gelmişti.

FUAR AÇILIŞINDA GERGİNLİK

Geçen yıl yapılan açılışta MHP Samsun İl Başkanı Taner Tekin'e yer ayrılmaması sebebiyle yaşanan protokol krizine bu yıl bir yenisi daha eklendi. Açılış öncesi Ulusoy Un Sanayi Yönetim Kurulu Başkanı Fahrettin Ulusoy protokol koltuklarında oturacak yer bulamayınca gerginlik yaşandı. Ulusoy tüm ısrarlara rağmen protokole oturmazken, açılışı arka sıralara oturarak izledi.

Yaşanan gerginliğin ardından konuşma yapan Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Samsunlu firmaların katılım göstermediği ve sönük bir açılışın gerçekleştiği Tüyap Samsun Gıda Fuarı'nda uyarılarda bulundu.

ZARAR İLE GERİ DÖNÜYORUZ

Fuar için bütçelerinden kısarak stand açan firma yetkilileri vatandaşların fuara olan ilgisizliğinden dolayı isyan etti. Satış yapamadıklarını belirten firma yetkileri; ‘Buraya Çankırı’dan geldik. Kendimizi tanıtalım, satış yapalım umuduyla kalktık Samsun’a geldik. Ama beklediğimizi bulamadık. Kazanç sağlamak için geldiğimiz fuardan zarar ile geri dönüyoruz’ dedi.

KESİNLİKLE FUARA KATILMAZDIM

Vatandaşların ilgisinin olmadığını belirten stand görevlisi; ‘3 gündür buradayız. Daha siftah bile yapamadık. Pazar günü öğlen saatleri olmasına rağmen bakın kimse yok. Günde birkaç kişi meraklı gözler ile standımıza bakıyor ve hemen uzaklaşıyor. İstanbul’da bir çok fuara katıldık hepsinde ilgi çoktu ama Samsun’da rezalet bir fuar geçiriyoruz. Organizasyonda sıkıntılar olduğunu düşünüyorum. Samsunluların fuardan haberi olmadığını düşünüyorum. Samsun’a gelmeden önce kısa bir araştırma yaptığımda Türkiye’nin en büyük fuarının 90’lı yıllarda Samsun’da kurulduğunu öğrendim. O niyetle ve heyecanla Samsun’a gelip stand açtık. Ama organizasyonun ve tanıtımın bu kadar eksik yapılacağını bilseydim kesinlikle bu faura katılmazdım’ dedi. meydannet.com

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
//
// //
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
24 bin TL aylıkla ülkene geri dön
24 bin TL aylıkla ülkene geri dön
Diyanet İşleri Başkanı'ndan 'Kul hakkı' mesajı
Diyanet İşleri Başkanı'ndan 'Kul hakkı' mesajı