Samsun Kavak ilçesine 10 milyon liralık altyapı yatırımı

SAMSUN Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (SASKİ) Genel Müdürlüğü Kanalizasyon Dairesi Başkanı Muhlis Yeşilyurt, Kavak ilçe merkezine 3,5 yıl içinde 10 milyon liralık alt yapı yatırımı yaptıklarını belirtti.

Samsun Kavak ilçesine 10 milyon liralık altyapı yatırımı

Kavak ilçe merkezinin altyapısını yeniden inşaa ettiklerini ifade eden SASKİ Genel Müdürlüğü Kanalizasyon Dairesi Başkanı Muhlis Yeşilyurt, “Kavak şehir merkezinde 3,5 yıl içinde 20 kilometre kanalizasyon ve 10 kilometre yağmur suyu hattı olmak üzere toplam 30 kilometrelik, altyapı şebeke hattı döşendi. Bu altyapı yatırımlarına 10 milyon lira harcama yapıldı.  Kavak ilçe merkezinin her kısmını yeniden inşaa ederek, adeta oya gibi işledik” dedi.

Kavak şehir merkezinin altyapısının yüzde 80’inin tamamladığının altını çizen Muhlis Yeşilyurt, ”Kavak İlçe Belediyesi tarafından, 25-30 yıldan beri maddi nedenler sebebiyle yapılamayan ve eskiyen kanalizasyon şebeke hatları, SASKİ Genel Müdürlüğü tarafından yeniledi. İlçe merkezindeki Kurtuluş Yolu’nun kenarındaki bazı yerleşim bölgesinin altyapısını, bu yıl sonuna kadar tamamlamayı hedefliyoruz” diye konuştu.

Öte yandan, 2017 yılın da Havza, Bafra, Kavak, Ladik, Tekkeköy ve Ayvacık ilçelerinin kırsal kesiminde ihtiyaç duyulan mahallelerin kanalizasyon sorununu da çözdüklerine dikkat çeken Yeşilyurt “ Havza ilçesi kırsalındaki, Ağdır Hasan mahallesinde 500 metre ve Güvercinlik mahallesinde ise 2,5 kilometre kanalizasyon hattı yapıldı.  Bafra ilçesi kırsalı El Davut mahallesinde 2,7 kilometre kanalizasyon hattı yapıldı. Kavak ilçesi kırsalında Çakallı Mahallesi Deniz Ereği Sokak’ta da 2 kilometrelik kanalizasyon hattını tamamlandık” şeklinde konuştu.

Tekkeköy ilçesi kırsalı Yeşilyurt mahallesinde 1,4 kilometre kanalizasyon hattının tamamlandığını kaydeden Muhlis Yeşilyurt, şunları söyledi:

”Ayvacık ilçesi kırsalındaki Çarşı Köy mahallesinde 2,2 kilometre kanalizasyon hattı tamamlandı. Ladik ilçesi kırsalı, Kızıl Sini mahallesinde de 500 metre kanalizasyon hattı tamamlandı. SASKİ Genel Müdürlüğü’nün iş makinaları ve personeli ile altyapı çalışmaları yapıldı. Kırsal kesimdeki mahallelerin altyapı çalışmaları ise, bu yıl sonuna kadar devam edecek.”

SASKİ Genel Müdürlüğü Kanalizasyon Dairesi Başkanı Muhlis Yeşilyurt, Güney Bölgesi Ana Kontrolörü İnşaat Mühendisi Atilla Akın, Kavak Şube Müdürü Savaş Gayretli ve Kanalizasyon Dairesi Başkanlığı Kanal Makinaları Bakım ve Onarım Şantiye Şefi Ali Erdoğan ile birlikte, Kavak ilçe merkezinde incelemelerde bulunarak,  altyapı çalışmaları hakkında, yetkililerden bilgi aldı.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
//
// //
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Cinnet getiren anne 2 kız çocuğunu öldürdü
Cinnet getiren anne 2 kız çocuğunu öldürdü
Dolar yeni tarihi rekor düzeyine çıktı
Dolar yeni tarihi rekor düzeyine çıktı