Samsun Milletvekili Köktaş: Eğer referandum Kuzey Irak'ta yapılırsa...

Cumartesi ve Pazar günü yapılacak olan ilçe kongrelerinin hazırlıklarını yapmak üzere Koordinatörü olduğu Antalya'da bulunan AK Parti Samsun Milletvekili Köktaş, bu sabah gerçekleştirilen Döşemealtı 4. Olağan Kongresine katılarak partilere seslendi. Milletvekili Köktaş, daha sonra Teskere oylaması için Ankara'ya döndü.

Samsun Milletvekili Köktaş: Eğer referandum Kuzey Irak'ta yapılırsa...

Milletvekili Köktaş Döşemealtı İlçesi'nin 4. Olağan Kongresi'nde yaptığı konuşmasında; "Kongremizin, teşkilatımız, partimiz, ülkemiz ve milletimiz için hayırlara vesile olmasını diliyorum. Bayram havasında coşkuyla gerçekleştirdiğimiz kongrelerimiz eksikliklerimizin giderildiği, tazelendiğimiz, yenilendiğimiz, bir ve beraber olduğumuz, tecrübelerimizi paylaştığımız, hedeflerimizi konuştuğumuz olağan günlerimizdendir. " dedi.

Konuşmasında yapılan hizmetlerin, yatırımların yanında, gündem konusu olan Güney Komşumuz Kuzey Irak'ta yapılacak refenduma da değinen Milletvekili Köktaş, Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde yurt dışına asker gönderilmesi, teskerenin uzatılması ve Kuzey Irak gündemiyle olağanüstü toplanacağını hatırlatarak, "Kuzey Irak'ta yapılacak referandumun yanlış bir karardır. 
Bu süreç içinde Türkiye olarak gerekli uyarılar yapılmıştır. Kuzey Irak tarafından uyarılar dikkate alınmamıştır. Yanlışta halen ısrar edilmektedir. 
Buradaki mesele Kürt kardeşlerimizin meselesi değildir, Kürt kardeşlerimiz bizimde birlikte olduğu gibi  bulundukları diğer ülkelerde de huzurlu, mutlu bir şekilde yaşamaları bizim de en büyük arzumuzdur. 
Eğer referandum Kuzey Irak'ta yapılırsa Milli Güvenlik Kurulu ve Bakanlar Kurulu toplantılarımızda alınan ve masanın üzerinde duran bütün kararlar, doğusuyla, batısıyla, kuzeyiyle, güneyiyle ülkemizin neresinde yaşarsa yaşasın, insanlarımızın huzuru güvenliği ve refahı için kararlılıkla uygulanacaktır. 
Komşumuz Irak'ın toprak bütünlüğünün, milli birliğinin ve istikrarının korunması ülkemiz için büyük önem arz etmektedir. 
Böyle bir bölünmede Irak'ın sınırlarının tekrar çizileceği anlamı çıkarki, bu konu da da Türkiye'nin hem ikili hemde uluslararası anlaşmalardan doğan hakları saklıdır. 
Irak'ta ve Suriye'ye de eylemlerini sürdüden PKK/PYD - YPG ve DEAŞ gibi terör örgütlerinin varlıkları, etnik temelli ayrılıkçılığa yönelik girişimleri, bölgesel barışa ve ülkemizin güvenliğine doğrudan tehdit oluşturmaktadır.
Terör ile Irak ve Suriye'nin toprak bütünlüğünü bozmaya ve sahada gayrimeşru oldubittiler oluşturmaya yönelik, milli güvenliğimize tehlike oluşturabilecek her türlü risk, tehdit ve eyleme karşı, uluslararası hukuktan doğan haklarımız doğrultusunda gerekli önlemler alınmıştır. " diyerek sözlerine son verdi. 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
//
// //
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Erdoğan'dan kredi derecelendirme kuruluşlarına eleştiri
Erdoğan'dan kredi derecelendirme kuruluşlarına eleştiri
Tek tip kıyafetler cezaevlerine gönderildi
Tek tip kıyafetler cezaevlerine gönderildi