Advert

Samsun Milletvekili Köktaş'tan Engelliler Günü mesajı

AK Parti Samsun Milletvekili Fuat Köktaş, Birleşmiş Milletler tarafından ‘Engelliler Günü’’ olarak kabul edilen 3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Samsun Milletvekili Köktaş'tan Engelliler Günü mesajı

Milletvekili Köktaş mesajında şu sözlere yer verdi. "Birleşmiş Milletler tarafından Dünya Engelliler Günü olarak kabul edilen 3 Aralık tarihi, engellilere yönelik toplumsal bilinç ve farkındalığın artması açısından çok önemli bir gündür.  
Ancak sadece bir gün değil, her zaman engelli vatandaşlarımızı hatırlatacak ve onların yaşamını kolaylaştıracak hizmetleri sunmak sosyal devletin en temel görevidir. 
Bu anlamda AK Parti olarak 15 yıllık iktidarlarımız döneminde siyaset esasımız her zaman insan odaklı olmuştur. İnsan olmayan yerde yapılacak hiçbir şeyin kıymeti olmaz.
Bu anlayışla her zaman "İnsanı yücelt ki devlet yücelsin" düsturu esas kabul ederek yaptığımız yatırımlarda, hizmetlerde, çalışmalarda, aldığımız kararlarda hep insanı işin merkezine koyduk.
Engelli kardeşlerimize yönelik geliştirilen politikalarla da onların yaşamını kolaylaştıran, refah seviyesini yükselten tedbirleri içeren bin 500 maddelik engelliler hukuku, hükümetlerimiz döneminde oluşturulmuştur.
Bu görev ve sorumluluk anlayışıyla engellilerimizin günlük yaşama katılabilmeleri, toplumla bütünleşebilmeleri, fırsat eşitliğine sahip olarak toplum için katma değer üretecek bir konuma gelebilmeleri için tüm imkânlarımızı seferber ettik.
Onların barınma, bakım, sağlık hizmetleri ve nakdi yardımlar olmak üzere 'sosyal devlet olma' anlayışının bir gereği olarak  istihdam alanları genişletildi ve mesleki eğitim çalışmalarına hız verildi.
Ayrıca sosyal hizmet imkanlarına ve her türlü güvenceye kavuşması, sosyal devlet ilkesini en üst düzeyde işletebilmek için var gücümüzle çalıştık, çalışmaya da devam ediyoruz.
Unutmayalım ki, herkes bir engelli adayıdır. Yeter ki zihinlerimizdeki engelleri kaldıralım. Bedensel engeller, insanların üretmesine, düşünmesine, toplumun içinde yer almasına engel değildir.
Bu vesileyle engelli vatandaşlarımızın 3 Aralık Dünya Engelliler Günü'nü kutlar, sağlık, mutluluk ve huzur dolu günler temenni ederim."

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
//
// //
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Cumhurbaşkanı Erdoğan: ‘Gelin yeni dönemin müjdesini yine Diyarbakır'dan verelim’
Cumhurbaşkanı Erdoğan: ‘Gelin yeni dönemin müjdesini yine Diyarbakır'dan verelim’
Kaşıkçı itirafı 18'inci günde geldi... İşte Türkiye-Suudi Arabistan -ABD hattında yaşananlar
Kaşıkçı itirafı 18'inci günde geldi... İşte Türkiye-Suudi Arabistan -ABD hattında yaşananlar