Advert

SAMSUN MİLLETVEKİLİ ORHAN KIRCALI: BİRLİK VE BERABERLİĞİMİZİ ASLA BOZAMAYACAKLAR

AK Parti Samsun Milletvekili Orhan Kırcalı, Bafra'da düzenlenen '6. Geleneksel Emenli Mahallesi Ehlibeyt'i Anma ve Aşure Günü' etkinliğinde anlamlı mesajlar verdi.

SAMSUN MİLLETVEKİLİ ORHAN KIRCALI: BİRLİK VE BERABERLİĞİMİZİ ASLA BOZAMAYACAKLAR

AK Parti Samsun Milletvekili Orhan Kırcalı, Bafra düzenlenen '6. Geleneksel Emenli Mahallesi Ehlibeyt'i Anma ve Aşure Günü' etkinliğinde anlamlı mesajlar verdi.


AK Parti Samsun Milletvekili Orhan Kırcalı islam dininde Kerbela'nın önemine işaret ederek; “Bizim dinimizde ve kültürümüzde Kerbela, içimizi dağlayan, yüreğimizi dağlayan, Peygamber Efendimizin torunu Hazreti Hüseyin’in şehit edildiği için tarihteki ve içimizdeki yeri büyüktür. Kerbela olaylarından çıkarmamız gereken çok büyük dersler var. İslam tarihinde, Türk tarihinde, bizim tarihimizde en önemli çıkartmamız gereken derslerden bir tanesi birlik ve beraberliğin sağlanmasıdır. Fitneye, fesada imkan vermemek, yol açmamaktır.' dedi. 


Kırcalı sözlerine şöyle devam etti;'İslam dini ayrıştırmaya ve ötekileştirmeye imkan vermez Biz 3 ay önce büyük bir badire atlatan büyük bir milletiz. 15 Temmuz FETÖ darbe girişimini halkımızın özverisi ve sağduyusu ile atlatılmıştır. Biz 15 Temmuz'da milli birlik ve beraberliğimizi sağladık. Bu 18 Temmuz gecesi yakaladığımız milli birlik ve beraberliğimizi 7 Ağustos'ta Yenikapı'da perçinledik. Bize düşen 15 Temmuz'da yakaladığımız, 7 Ağustos'ta Yenikapı'da yakaladığımız bu birlik ve beraberliğimizi bozmadan gelecek günlere, gelecek nesillere aktarmaktır” diye konuştu.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Samsunspor’da hedef 3 puan
Samsunspor’da hedef 3 puan
Kaymakam Atlamaz, Dünya İkincisi Gamze Çınar’ı Ağırladı
Kaymakam Atlamaz, Dünya İkincisi Gamze Çınar’ı Ağırladı