Samsun OMÜ Genel Sekreteri ‘Kabadayı’ çıktı!

Samsun OMÜ Genel Sekreteri Menderes Kabadayı'nın çalışanlarına psikolojik şiddet uyguladığı iddia edildi. Kabadayı 'seni ayağımın altında ezerim lan' diyecek kadar çalışanlara sert söylemlerde bulunduğu belirtildi.

Samsun OMÜ Genel Sekreteri ‘Kabadayı’ çıktı!

Samsun OMÜ Genel Sekreteri Menderes Kabadayı'nın çalışanlarına psikolojik şiddet uyguladığı iddia edildi. Kabadayı 'seni ayağımın altında ezerim lan' diyecek kadar çalşanlara sert söylemlerde bulunduğu belirtildi. 

15 Ağustos 2016 tarihinde Rektörlük görevini devralarak Ondokuz Mayıs Üniversitesi yeni Rektörü olan Prof. Dr. Sait Bilgiç’in yeğeninin en iyi arkadaşı olduğu gerekçesi ile Genel Sekreter olarak görevlendirdiği Doç.Dr. Menderes Kabadayı’nın üniversite çalışanlarına psikolojik şiddet uyguladığı iddia edildi. Z.Y isimli bir kişi tarafından gelen bir ihbarda, Doç.Dr. Menderes Kabadayı’nın OMÜ çalışanlarına ‘seni ayağımın altında ezerim’ şeklinde söylemlerde bulunduğu iddia edildi. İhbar metninde Kabadayı’nın agresif, tutarsız ve anormal tutumları üniversitede konuşulurken çalışanların “Ağır psikolojik sorunları var.” şeklinde Kabadayı için söylemde bulunuyor.

SENİ AYAKLARIMIN ALTINA ALIR ÇİĞNERİM

Kabadayı’nın OMÜ Öğrenci İşleri Daire Başkanlığında Şube Müdüresi olarak çalışan G.B.Ö. ‘ye “Bana bak! Seni ayaklarımın altına alır çiğnerim.” şeklinde insana yakışmayan bir tutumla saldırgan tehditlerde bulunduğu bildirildi. Kabalığın ve psikolojik şiddetin ardı arkası kesilmediği iddia eden Z.Y.  ‘daha önce de bir çok personeli tehdit eden, azarlayan Kabadayı, yapılan toplantılarda daire başkanları, yardımcıları ve şube müdürlerine de tehditler ve hakaretlerde bulunuyor, azarlayıp aşağılıyor.  Güvenlik görevlilerine “Lan! Sen benim kim olduğumu biliyor musun?” şeklindeki hitapları ile psikolojik şiddet gösteriyor’ dedi.

KİM ULAN BUNUN AMİRİ

İhbar metninde Kabadayı’nın vukuatlarının bitmediğini belirten Z.Y., argo ifadelerle insanları aşağıladığını belirtti. Z.Y. ‘Temizlik şirketi personeli ile yaşadığı bir sorundan dolayı “ Kim ulan bunun amiri?” diye sorması ve falanca dendiğinde, o şahsa hitaben “Yerim ulan onu.”  şeklindeki sokak jargonu ile konuşmaları,  personeli sürmesi ve araya giren siyasilerin görüşmesi ardından kararından vazgeçerek sürdüğü personeli yanına çağırtıp “Ya sen niye söylemedin, senle kötü başladık ama iyi bitireceğiz.” şeklinde tutarsız konuşmaları konusunda da üniversitede şaşkınlık yaratı’ ifadelerine yer verdi.

'ŞİDDET EĞİLİMLİ BİRİ'

Z.Y. ihbar metninde Kabadayı’nın kaba tutumunun ilk olmadığını daha önce de bu tarz davranışları sergilediğini ifade ederek, ‘Tanıyanlar Kabadayı’nın şiddet eğiliminin eskiden beri var olduğu, çalıştığı fakültede bir çok personel ve öğrenciye şiddet uyguladığı söylenmekte. Cumhurbaşkanı tarafından Canik Başarı Üniversitesine Kayyum olarak atanan ve o dönem OMÜ Rektör Yardımcısı olan, üniversitede herkes tarafından sevilen Prof. Dr. Bünyamin Şahin’in odasını basarak masasını yumrukladığı, hakaret ve tehditler ettiği ve soruşturmayı engellemeye çalıştığı sırada, bağrışmaları duyarak gelen dönemin rektör, rektör yardımcıları, genel sekreter ve yardımcılarının müdahalesi üzerine ortamın sakinleştirildiğini ve Kabadayı hakkında bu davranışları sebebiyle soruşturma açıldığı, bu soruşturma neticesinde disiplin cezası aldığı ve şimdi bu sicil durumundaki izleri kapatmak için geldiği de söylenenler arasında’ diye konuştu. 

Meydannet.com

menderes kabadayı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
//
// //
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kılıçdaroğlu, CHP'nin seçim bildirgesini açıkladı
Kılıçdaroğlu, CHP'nin seçim bildirgesini açıkladı
Başbakan Yıldırım: Laf üstüne laf koymaktan başka marifetleri yok
Başbakan Yıldırım: Laf üstüne laf koymaktan başka marifetleri yok