Samsun OMÜ Genel Sekreteri Menderes Kabadayı: Attıkları çamur bizim üzerimize yapışmaz

Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi(OMÜ) Genel Sekreteri Menderes Kabadayı hakkında çıkan tehdit ve 'çalışanlara psikolojik baskı yapıyor' iddialarını yalanladı. Kabadayı, 'OMÜ yönetimi, akademisyenleri, çalışanları ve öğrencileriyle büyük bir ailedir. Bu ailenin birlik ve beraberliğini hedef alan bu art niyetli zihniyeti kınıyorum.' dedi.

Samsun OMÜ Genel Sekreteri Menderes Kabadayı: Attıkları çamur bizim üzerimize yapışmaz

Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi(OMÜ) Genel Sekreteri Menderes Kabadayı hakkında çıkan tehdit ve 'çalışanlara psikolojik baskı yapıyor' iddialarını yalanladı. Kabadayı, “OMÜ yönetimi, akademisyenleri, çalışanları ve öğrencileriyle büyük bir ailedir. Bu ailenin birlik ve beraberliğini hedef alan bu art niyetli zihniyeti kınıyorum.” dedi.

BİZ BİRLİKTE BİR AİLEYİZ

Kabadayı, “Söz konusu haber, şahsım ve üniversitemiz adına tamamen gerçek dışı bilgiler ve asılsız iddialarla doludur. Habere konu olduğu üzere hakaret ve tehdit içeren söylemlerle, personelimiz üzerinde baskı kurduğum öne sürülmektedir. Bu iddiaların gerçeklerle uzaktan yakından ilgisi yoktur. Aksine, OMÜ’de görev yapmaya başladığım ilk günden bugüne kadar birlikte çalıştığımız mesai arkadaşlarımız ve öğrencilerimizle olan diyaloğum, camiamızdaki herkesin malumudur. Yıkıcı değil yapıcı bir yönetim anlayışı içerisinde olmak adına, bugüne kadar olduğu gibi bugünden sonra da asla şahsımdan beklenmeyecek bir tavır içerisinde olamam” diye konuştu.

NEDEN MAHKEME YOLUNA GİTMEDİLER?

Habere konu olan olayların akışının kamuoyunu açık bir şekilde yanıltmaya ve olumsuz bir algı oluşturmaya yönelik olduğunu kaydeden Genel Sekreter Doç. Dr. Kabadayı, “Kamuoyu açık bir şekilde yanıltılmaya çalışılmış, şahsımın sosyal konumuna zarar verilmek istenmiştir. Yayınlanan haberin metnine bakıldığında gerçekleri çarptırmak ve olumsuz bir algı oluşturulmak istendiği açıktır. Bir hukuk devletinde yaşıyoruz ve demokrasiyi en iyi şekliyle yaşıyoruz. Böyle bir iddiaya sahip olan kişilerin, mahkeme yoluna gitmemesi ve olayı yalanlar üzerine kurdukları bir hikaye ile kamuoyunu yanıltacak şekilde yansıtması manidardır” dedi.

ART NİYETLİ ZİHNİYETİ KINIYORUM

Türkiye’nin içerisinde geçtiği zorlu dönemde, birlik ve beraberliğin son derece önemli bir olgu olduğuna dikkat çeken Genel Sekreter Kabadayı, “Ülkemizin aydınlık yarınları adına tüm ülkemiz kucaklaşmış, birlik ve beraberliğini güçlendirmiştir. Böylesi önemli dönemde, OMÜ gibi Türkiye’nin en önemli eğitim kurumlarından birisi olan üniversitemizde, biz de birlik ve beraberliğe büyük önem veriyoruz. Bu anlamda, neden ve ne şekilde yayınlandığını anlamadığımız isimsiz bir mail ve bu mailde yer alan asılsız iddiaların kesinlikle gerçeği yansıtmadığını tüm kamuoyu ile paylaşmak istiyorum. OMÜ yönetimi, akademisyenleri, çalışanları ve öğrencileriyle büyük bir ailedir. Bu ailenin birlik ve beraberliğini hedef alan bu art niyetli zihniyeti kınıyorum. Bu dönem art niyet dönemi değil, birlik ve beraberlik dönemidir. Asılsız iddialar ile bizi yıpratamazlar” şeklinde konuştu.

BU KOLTUKLAR BİZLERE EMANET

Kabadayı sözlerine şöyle tamamladı;'Çalışmayan, yatmaya alışmış insanların daha verimli kullanılabilmeleri ve devletin kaynaklarının fizibil olabilmesi adına bazı yer değiştirmeler ve görevlendirmeler yapıyoruz. Bunu kabullenemeyen bazı kişiler önce siyasileri sonra kurum içi bazı etkili kişileri devreye soktular. Geri adım atmadığımızı gördüklerinde ise iftira kampanyası başlattılar. Durum bundan ibaret. Bu koltuklar bize emanet bugün var yarın yok. 1 günde olsa 1000 günde olsa fark etmez. Burada kaldığım süre içerisinde devletimin, milletimin çıkarları doğrultusunda liyakat esaslı çalışacağım.' meydannet.com

menderes kabadayı samsun omü genel sekreteri
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
//
// //
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
KKTC Başbakanı'ndan flaş açıklama: TL yerine...
KKTC Başbakanı'ndan flaş açıklama: TL yerine...
Denizbank satıldı! İşte yeni sahibi
Denizbank satıldı! İşte yeni sahibi