Samsun OMÜ Rektörü Prof. Dr. Sait Bilgiç’e karne sürprizi

SAMSUN Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Vakfı Koleji Müdürü Mustafa Kurt, Rektör Prof.Dr.Sait Bilgiç'e ilkokul karnesini hediye etti.

Samsun OMÜ Rektörü Prof. Dr. Sait Bilgiç’e karne sürprizi

OMÜ Vakıf Koleji, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla okulun konferans salonunda bir kutlama töreni düzenledi. Törene, Rektör Prof.Dr.Sait Bilgiç, Genel Sekreter Doç.Dr.Menderes Kabadayı, OMÜ Vakfı Başkanı Prof.Dr.Halil Kütük ve Başkan Yardımcısı Süheyla Erol ile yönetim kurulu üyeleri, OMÜ Vakfı Koleji Müdürü Mustafa Kurt ve okul öğretmenleri katıldı. Okulun faaliyetlerini tanıtan sinevizyon gösterisiyle başlayan törenin açılış konuşmasını, OMÜ Vakfı Başkanı Prof.Dr.Halil Kütük yaptı. Prof. Dr. Kütük, "Bir ideal, bir ilke, bir hizmet mesleği olan kutsal öğretmenlik mesleğini hakkıyla yerine getirdiğinize inanıyoruz. Hepinizin Öğretmenler Günü’nü kutluyor, tüm öğretmenlerimize başarılar diliyorum" dedi.

Törende konuşan Rektör Prof.Dr.Sait Bilgiç ise ülkeyi sevmenin gereklerini yerine getirmek için en anlamlı mesleğin öğretmenlik olduğunu ifade ederek, "Bu mesleğin mensuplarının, ülkemiz ve milletimize güzel bir gelecek sunmak için çocuklarımız eliyle ne kadar çabaladıklarını biliyoruz. Günlük sorunlara rağmen, bu görevi sürdürmek için gösterilen fedakarlık her türlü takdirin üstünde" diye konuştu.

OMÜ Vakfı Koleji'nin düzenlediği törende bulunmaktan özellikle memnuiyet duyduğunu dile getiren Rektör Prof.Dr.Bilgiç, "OMÜ Vakfı’na ait bir okulun olması üniversite olarak bizi ayrıca mutlu ediyor. Konum itibarıyla üniversitenin bu kadar yakınında bulunmasını da, öğretmen olmak isteyen öğrencilerimiz için bir şans olarak görüyorum. Bu okul, onlara staj yapabilecekleri güvenli bir ortam sunuyor" dedi.

Türkiye'nin iyi yetişmiş, milletine ve devletine bağlı, aynı zamanda dünya gerçeklerinin de farkında olan nesillere ihtiyacı olduğunu vurgulayan Prof. Dr. Bilgiç, bu nesli topluma kazandırmada en önemli görevi öğretmenlerin üstlendiğini ifade ederek, "Gençlerimizi kendine güvenmeyen, kendi aklına güvenmeyen insanlar hâline dönüştürüp birtakım yanlış yollara sevk eden anlayıştan uzak kalabilecekleri bilgiye ihtiyaçları olduğunu düşünüyorum" diye konuştu.

Konuşmaların ardından Rektör Prof. Dr. Sait Bilgiç, Genel Sekreter Doç. Dr. Menderes Kabadayı ve OMÜ Vakfı üyeleri, öğretmenlere plaket ve çiçek takdim ederek Öğretmenler Günü’nü kutladı.

Törende, OMÜ Vakfı Koleji Müdürü Mustafa Kurt'un Rektör Prof.Dr.Sait Bilgiç'e hediye ettiği, ilkokul karnesinin bulunduğu tablo ise oldukça ilgi gördü. Öğretmen Günü için özel olarak hazırlanan pasta kesiminin ardından tören sona erdi.

samsun omü rektörü sait bilgiç karne
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
//
// //
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Cumhurbaşkanı Erdoğan müjdeleri peş peşe sıraladı
Cumhurbaşkanı Erdoğan müjdeleri peş peşe sıraladı
MKE Barut Fabrikası'nda patlama: 1 ölü, 6 yaralı
MKE Barut Fabrikası'nda patlama: 1 ölü, 6 yaralı