Samsun OMÜ’ye tramvay protokolü imzalandı

SAMSUN Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, hafif raylı sistemin Ondokuz Mayıs Üniversitesi'ne (OMÜ) çıkması için gereken çalışmalara başlamak üzere OMÜ Rektörü Sait Bilgiç ile protokol imzaladı.

Samsun OMÜ’ye tramvay protokolü imzalandı

Samsun'da bulunan Hafif Raylı Sistem Projesinde Tekkeköy hattının tamamlanmasının ardından tramvayın Ondokuz Mayıs Üniversitesi'ne çıkması için Samsun Büyükşehir Belediyesi tarafından başlatılan çalışmanın devam ettiği belirtildi.

Bu kapsamda yapılan araştırmalar sonucu raylı sistemin OMÜ'ye çıkarılmasının kesinleşmesiyle birlikte belediye ve üniversite arasındaki protokol imzalandı. Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz’ın makamında gerçekleşen protokol töreni ile birlikte tramvay üniversiteye çıkacağı ve ulaşım sorunu tamamen ortadan kalkmış olacağı belirtildi.

Raylı sistemin üniversiteye çıkmasının şehrin önünü açacağını belirten Başkan Yılmaz, "Bu protokol hem eğitim, hem de sağlık camiası için büyük önem taşıyor. Özellikle öğrencilerimizin çağrılarına ilk günden itibaren kulak verdik. Ancak o zamanlarda eğimin fazla olmasından dolayı raylı sistemi kurmaya cesaret edemedik. Şimdi teknolojinin gelişmesiyle birlikte bu korkuyu üstümüzden attık ve çalışmalara başlıyoruz. Samsun’umuz için hayırlı olsun. Proje kapsamında KYK yurduna kadar duraklarımız olacak" dedi.

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz’ın "Tramvayı üniversiteye çıkaracağız" açıklamalarından sonra Ondokuz Mayıs Üniversitesi görevlileri ve öğrencilerinin büyük heyecan duyduğunu belirten OMÜ Rektörü Sait Bilgiç de çalışmalarda üniversite olarak üzerine düşen görevleri yerine getirmeye hazır olduklarını söyleyerek Başkan Yılmaz’a teşekkür etti. 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
//
// //
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
KKTC Başbakanı'ndan flaş açıklama: TL yerine...
KKTC Başbakanı'ndan flaş açıklama: TL yerine...
Denizbank satıldı! İşte yeni sahibi
Denizbank satıldı! İşte yeni sahibi