Advert

SAMSUN O'NU SEVİYOR... BİR BAŞARI HİKAYESİ AKİF ÇAĞATAY KILIÇ

9 Yıl boyunca Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın özel kalem müdür yardımcılığı görevini yaptıktan sonra 25 Aralık 2013 tarihin de Gençlik ve Spor Bakanı olarak yaklaşık 4 yıl boyunca görev yapan AK Parti Samsun Milletvekili Akif Çağatay Kılıç, Samsun'un medar-i iftiharı olarak Samsun siyasi tarihinde yerini aldı. Samsun'un efsane milletvekili merhum İlyas Kılıç'ın aynı zaman da torunu olan Kılıç, Erdoğan'ın göz bebeği siyasetçilerinden biri olmaya devam ediyor.

SAMSUN O'NU SEVİYOR... BİR BAŞARI HİKAYESİ AKİF ÇAĞATAY KILIÇ

DÜNYAYI SAMSUN'A GETİRDİ

Dünyanın en büyük 3. büyük spor organizasyonu olan '23. İşitme Engelliler Olimpiyat Oyunları'nı Samsun'a getirerek kentimiz ve Türkiye adına bir ilki gerçekleştirerek çok büyük bir başarıya imza atan Gençlik ve Spor Eski Bakanı Kılıç, geçen yıl Samsunspor'un düşme tehlikesi yaşadığı bir yıl da özellikle 2. yarı da takıma yapılan transferlerin getirilmesinde ve kulübün büyük bir borç batağından kurtulmasında en büyük pay sahibi olmuştu. Kılıç, mütevazi tavrı ve yaptığı hizmetlerle özellikle de Samsunsporlu taraftarların ve Samsun halkının gözde siyasetçisi olmuştu.

ERDOĞAN'IN GÖZDE VEKİLİ
Samsun'da olimpiyatların başladığı ilk gün de açıklanan yeni bakanlar kurulu kabinesinde Kılıç'a görev verilmemesine rağmen, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın kendisini yanından ayırmadığı biliniyor. 4 yıllık bakanlık tecrübesinin ardından Kılıç'ı dinlenmeye çektiği söylenen Erdoğan'ın ileri ki dönemler de Çağatay Kılıç'ı çok daha önemli mevkiler de kullanacağı belirtiliyor. Adı sürekli olarak 2019 yılında yapılacak olan yerel seçimler de büyükşehir belediye başkanlığı için geçen Kılıç'ın yerel yöneticiliği düşünmediği ancak Erdoğan'ın talimat vermesi halinde böyle bir görevi üstleneceği söyleniyor. 

KILIÇ HENÜZ 41 YAŞINDA 
Çok iyi derece de ingilizce ve Almanca bilen ve 7 dil lisanı olan Kılıç'ı, Cumhurbaşkanı Erdoğan her yurt dışı seyahatlerinde yanından ayırmazken, 2019 başkanlık seçimlerinde Erdoğan'ın 'A takımı' nda yer alacak isimlerin başında da Kılıç'ın geldiği söyleniyor. 41 yaşındaki genç siyasetçiyi Samsunlu gençler başta olmak üzere AK Parti camiası da çok seviyor. Şu anda milletvekili olarak görevine devan eden Kılıç ise Samsun'un sorunlarına, beklentilerine, özlemlerine çözüm bulmaya ve başarılı siyasetçi profili çizmeye devam ediyor.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
//
// //
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Senaryoyu Türk polisi bozdu
Senaryoyu Türk polisi bozdu
Dargeçit'te çatışma: 1 şehit, 1 yaralı
Dargeçit'te çatışma: 1 şehit, 1 yaralı