Advert

Samsun Sivil Toplum Kuruluşları Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı’na soruyor

​Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’na bağlı TİGEM’in başarılı Genel Müdürü Mehmet Taşan’ın görevden alınmasından rahatsızlık duyan Samsun STK’ları, Samsun’a gelen Gıda Tarım Ve Hayvancılık Bakan Ahmet Eşref Fakıbaba’ya Taşan’ın neden görevinden alındığını soruyor.

Samsun Sivil Toplum Kuruluşları Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı’na soruyor

Tarım İşletmeleri Genel Müdürü (TİGEM)’de 4 yıldır başarılı bir şekilde yöneticilik yapan Mehmet Taşan'ın görevden alınması Samsunlu STK’ları ayağa kaldırmıştı.

Bugün Samsun’da çeşitli temaslarda bulunan Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba’ya Taşan’ın neden görevden alındığını soran Samsunlu STK’lar şimdiye kadar bu sorunun cevabı alamadılar.

EN BÜYÜK TEPKİ ASİYAD’TAN

Ankara Samsun İşadamları Derneği Genel Başkanı Osman Yılmaz, Mehmet Taşan’ın görevden alınma ihtimalinin bütün Samsunluları üzüntüye sevk ettiğini kaydederek, Samsun Bakan Ahmet Demircan başta olmak üzere Samsun milletvekillerinin Ankara'da görev yapan Samsunlu bürokratlara Mehmet Taşan’a sahip çıkmalarını istedi.

Osman Yılmaz, TİGEM Genel Müdürü Mehmet Taşan'ın Ankara'da genel müdürlük görevinde çok başarılı bir bürokratlık örneği sergilediğini belirterek, “Samsun'u temsil eden sivil toplum kuruluşları, 'Burada kimin lobisi güçlüyse onun dediği oluyor. Samsunlu bürokratlarımıza sahip çıkalım. Onlar Samsun'un medarı iftiharlarıdır” diye belirtti.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
//
// //
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Siirt'te 5 terörist etkisiz hale getirildi
Siirt'te 5 terörist etkisiz hale getirildi
Milyonlarla kayıplara karışan banka müdürü yakalandı
Milyonlarla kayıplara karışan banka müdürü yakalandı