Advert

Samsun Terme ilçesinde hurda araçlar toplanıyor

SAMSUN'un Terme İlçe Belediyesi tarafından ilçede şehrin muhtelif yerlerine bırakılan hurda araçların toplandığı belirtildi.

Samsun Terme ilçesinde hurda araçlar toplanıyor

Terme İlçe Belediyesi Zabıta Ekipleri, yürüttükleri çalışmalar kapsamında şehir merkezinde muhtelif alanlara terk edilen hurda araçları toplamaya başladı. Üzerinde plakası olup da kullanılmayan araçların öncelikle kaydına bakılarak hurda olup olmadığı kontrol edildiği, plakası olmayan araçların ise sahibine ulaşıldıktan sonra otoparka kaldırıldığı belirtildi.
Sokaklarda veya arazilerde sahipsiz olarak bulunan bakımsız, paslanmış, camları kırık ve özellikle mahalle çocukları açısından tehlike arz ettiğini hatırlatan Terme Belediye Başkanı Şenol Başkan Kul "Söz konusu çocuklarımız olunca, bu konuda kesinlikle taviz vermiyoruz. Bu araçlar hem paslanması, hem de cam artıkları ile elektrik kabloları açısından insan sağlığını zarar verebilir. Mahalle çocukları bu araçlarda oyun oynamakta bunun neticesinde çocuklar yaralanabilmektedir" dedi.
Hurda araçların sahiplerine gerekli uyarıların yapıldığını belirten Başkan Kul, "Kaderine terk edilerek çürümeye bırakılan araçlar, hem görüntü hem de çevresel bir kirliliğe sebep oluyor. Yol kenarlarına ve ücra köşelere bırakılan hurda araçlar, farklı amaçlarla da kullanılarak insanımız için de tehlikeli olabiliyor. Vatandaşlarımız da çevrelerinde bulunan hurda araçları 153 nolu hattımızı arayarak Zabıta Müdürlüğümüze ihbarda bulunabilirler. Çalışmalarımız bu araçlar bitinceye kadar devam edecek" diye konuştu.

samsun terme hurda araç
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
//
// //
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Vatandaş sosyal medyadan yazıyor, Başkan Yılmaz anında cevaplıyor
Vatandaş sosyal medyadan yazıyor, Başkan Yılmaz anında cevaplıyor
FETÖ propagandasından tutuklandı
FETÖ propagandasından tutuklandı