Advert

Samsun Valisi İbrahim Şahin: Böyle olacaksa bu toplantıları yapmayalım

Samsun Valisi İbrahim Şahin, bugün Samsun’da düzenlenen Kızılırmak Havzası, Havza Yönetim Heyeti toplantısındaki heyette isimleri bulunan ancak toplantıya katılmayan çevre il valileri ve belediye başkanlarına üstü kapalı göndermede bulundu. Şahin;'Su gibi önemli ve hayati bir konuda bazı valilerimizin ve belediye başkanlarımızın bu toplantıya davetli oldukları halde iştirak etmemesi üzücü bir durumdur.' dedi.

Samsun Valisi İbrahim Şahin: Böyle olacaksa bu toplantıları yapmayalım

VALİ'DEN VALİ VE BAŞKANLARA SİTEM
Sene de 2 kez yapılmasına rağmen Samsun Valiliği, Kızılırmak Havzası, Havza Yönetim Heyeti koordinatörlüğünde gerçekleştirilen "Kızılırmak Havzası, Havza Yönetim Heyeti" toplantısı Samsun DSİ 7. Bölge Müdürlüğü'nde yapıldı. Vali İbrahim Şahin konuşmak üzere çıktığı kürsüden davetli oldukları halde toplantıya iştirak etmeyen bazı çevre il valilerine ve belediye başkanlarına sitem etti.

SON DERECE ÜZÜCÜ BİR DURUM 
Samsun Valisi İbrahim Şahin kürsüden yaptığı açıklamada "Böylesine önemli ve ülkemizin geleceğini yakından ilgilendiren toplantıya bazı valilerimizin ve belediye başkanlarımızın katılmaması son derece üzücü bir durum. İşleri nedeniyle bazı katılımların olmamasını anlayabilirim ancak belediyelerden katılımın hiç olmaması bu işin sanki bir ayağının eksikmiş gibi algıyı bende oluşturdu.' dedi. 

SUYUN ÖNEMİNİ ANLATTI AMA...
Kendisinin de yoğun bir tempo içinde çalıştığını kaydeden Şahin'Bu katılımı görünce ben de toplantıya gelip 'değerli vaktimizi öldürüyor muyuz' diye bir kanaat oluştu. Su konusu bütün dünyanın üzerinde en çok durduğu bir konu olmasına rağmen bu durumu yaşıyoruz. Suyu ne kadar iyi muhafaza edersek, o kadar sağlıklı bir gelecek ortaya çıkartırız. Su, ülkemizin en öncelikli konuları arasında geliyor.' diye konuştu. 
Toplantıya, Kırıkkale ve Sinop valileri katılırken, Çankırı Valisi cenazesi nedeniyle vekilini gönderdi. Belediye başkanlarının büyük oranda toplantıya ilgi göstermemesi ise Samsun Valisinin sitem etmesine neden oldu. Vali Şahin;'Bundan sonra böylesine ilgisiz bir toplantı yapılacaksa bu toplantıları yapmayalım' diyerek tepkisini dile getirdi.

samsun valisi ibrahim şahin
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
//
// //
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Vatandaş sosyal medyadan yazıyor, Başkan Yılmaz anında cevaplıyor
Vatandaş sosyal medyadan yazıyor, Başkan Yılmaz anında cevaplıyor
FETÖ propagandasından tutuklandı
FETÖ propagandasından tutuklandı