Samsun Valisi İbrahim Şahin, Koruyucu Aileler ile iftar yaptı

Samsun Valisi İbrahim Şahin, Koruyucu Aileler ile iftar yaptı

SAMSUN Valisi İbrahim Şahin, 'Koruyucu Aileler' için düzenlenen iftar yemeğine katıldı. Samsun Valisi İbrahim Şahin, dün akşam İlkadım İlçesi Derebahçe Sosyal Tesisleri'nde Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü tarafından 'Koruyucu Aile'ler için düzenlenen iftar programına katıldı. İftar yemeği öncesinde Vali Şahin, yemeğe katılan Koruyucu Aileler ile sohbet edip,  çocuklarla yakından ilgilendi.  

Burada bir konuşma yapan Vali İbrahim Şahin, "Koruyucu Aile olmanın hazzını yaşıyorsunuz. Tüm Türkiye’ye örnek oluyorsunuz. Samsun’da bu gün itibariyle 130 ‘Koruyucu Aile’miz var. Bu 130 ‘Koruyucu Aile’mizin yanında 146 çocuğumuz bulunmaktadır. Samsun Türkiye’de ‘Koruyucu Aile’ sıralamasında 7. sıradadır. Bu bizim için gurur verici bir durum, hem de sizlerin böyle bir yapı içerisinde bulunmanızdan dolayı sizlere şükranlarımı sunuyorum. Çocuklarımızın pırıl pırıl halleri ve davranışları gerçekten hem bizi gururlandırıyor bir o kadar da bu yavruların geleceğiyle ilgili ümit var oluyoruz. Koruyucu ailelerimiz aynı zamanda bu yavrularımızı normal ortamlarından koparıp bir aile ortamına taşıyor. Bu çocuklarımız daha sağlıklı bir şekilde büyüyor. Hem kendilerine, hem ailelerine, hem de ülkelerine yararlı birer fert oluyorlar" dedi.

İftar yemeğine ayrıca, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Bakım Hizmet Daire Başkanı Mustafa Bilir, İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Tekin Balcı, koruyucu aileleri ve çok sayıda davetli katıldı.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
//
// //
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Irak'ın kuzeyinde çatışma: 2 şehit, 2 yaralı
Irak'ın kuzeyinde çatışma: 2 şehit, 2 yaralı
Muharrem İnce'den liste yorumu
Muharrem İnce'den liste yorumu