Samsun Valisi İbrahim Şahin, Muharrem Ayı iftar yemeğine katıldı

SAMSUN Valisi İbrahim Şahin, Muharrem Ayı iftar yemeğine katılan Vali İbrahim Şahin, Pir Sultan Abdal Kültür Derneği Samsun Şubesi ve Cem Evi’ne ziyarette bulunarak iftar yemeğine katıldı.

Samsun Valisi İbrahim Şahin, Muharrem Ayı iftar yemeğine katıldı

SAMSUN Valisi İbrahim Şahin,  Muharrem Ayı iftar yemeğine katılan Vali İbrahim Şahin, Pir Sultan Abdal Kültür Derneği Samsun Şubesi ve Cem Evi’ne ziyarette bulunarak iftar yemeğine katıldı.

Samsun Valisi İbrahim Şahin, Atakum Pir Sultan Abdal Kültür Derneği Samsun Şubesi ve Cem Evi’nde düzenlenen “Muharrem Ayı” iftar yemeğine katıldı. Hüzün ve acılı günler “Muharrem Ayı” sebebiyle Pir Sultan Abdal Kültür Derneği Samsun Şubesi ve Cem Evi’ne ziyarette bulunan Vali İbrahim Şahin, alevi vatandaşlara acı ve yas günlerinde taziyelerini ileterek, iftar yemeğine katıldı. İftar yemeği sonrası Pir Sultan Abdal Kültür Derneği Samsun Şubesi ve Cem Evi Başkanı Cem Sultan Ermiş bir konuşma yaparak, Vali İbrahim Şahin’e iftar yemeğine katılımlarından dolayı teşekkür etti. Dernekleri ve kültürleri hakkında bilgi verdi.

Samsun Valisi İbrahim Şahin, iftar yemeği sonrası yaptığı konuşmasında, “Muharrem Ayı'nızı tebrik ediyorum. Biz Alevi kültürünü çok yakından bilen insanlarız. Biz, siz ayrımını ortadan kaldırmamız gerekmektedir. Bunu ancak birlikte yapabiliriz. Bu nifak, bu ayrımcılık yabancılar tarafından içimize sokulmaktadır. Bu ülke için, bu bayrak için ve bu vatan için hep beraber üzülüyoruz, seviniyoruz veya şehit oluyoruz. Onun için bu ayrımcılığı körükleyen insanların bilin ki bizimle yakından veya uzaktan ilişkisi yoktur. Tam tersine bu ayrımcılık bizi bölmek üzere planlanmış bir oyundur. Arkamdaki afişte de görüyorum. Sivas olaylarını unutmadık, unutturmayacağız, yazıyor. İnşallah Sivas olaylarını da kimin yaptırdığını bu devlet bir gün ortaya çıkarır ve bunun bir şekilde Alevi kesime karşı Sunnilerin yaptığı bir olay değil tam tersine Alevilerle Sunileri bir birine düşman haline getirmek isteyen bazı güç odakların bunları yaptığını inşallah göreceğiz” dedi.

Samsun Valisi Şahin burada bulunmaktan dolayı keyif aldığını belirterek, "Yoğun programım olmasına rağmen davetinize icabet ettim. Bu akşam sizlerle beraber oldum, acınızı paylaştım. Sürekli de inşallah geleceğiz. Ülkemizin bu güzelliklerini hep beraber yaşayacağız. Bu iftar programınıza beni davet ettiğiniz için sizlere çok teşekkür ediyorum. Bu vesileyle mateminizi paylaşma fırsatı yakalamış oldum. İnşallah daha nice Muharrem Aylarına ve Ramazan Aylarına kavuşuruz. Bu günleri beraber ve hep birlikte barış ve kardeşlik duygusu içinde yaşarız. Orucumuzu ve yasımızı hep birlikte tutarız. Birlikte üzülür, birlikte seviniriz. Alevi’si, Sunni'si, Kürd'ü, Türk'ü biz hep biriz, bir olmak durumundayız. İçinize bir takım fesatlıklar, bir takım olumsuzluklar sokmak isteyenler çıkacaktır. Biz bunlara fırsat vermeyeceğiz, tek vücut halinde bunlarla mücadelemizi sürdüreceğiz. Bizim şehrimiz bir huzur kenti bu bizi çok mutlu ediyor, çok sevindiriyor. İnşallah hep beraber, bir olalım, beraber olalım ve güçlü olalım. Yasınızı bir kez daha en içten duygularımla paylaştığımı ifede etmek istiyorum. Hepinizi sevgiyle ve saygıyla selamlıyorum" diye konuştu.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
//
// //
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Dolar yeni tarihi rekor düzeyine çıktı
Dolar yeni tarihi rekor düzeyine çıktı
Sosyal medya fenomeni Seda Tripkolic gözaltında!
Sosyal medya fenomeni Seda Tripkolic gözaltında!