Samsun Valisi Şahin'den ikinci dil vurgusu

SAMSUN'un Bafra İlçesi'nde düzenlenen toplantıda konuşan Vali İbrahim Şahin, "Çocuklarınızı mutlak suretle yabancı dil öğrenme konusuna inandırın. İnandırdığınız zaman öğreniyorlar. Çocuklarımız eğer yabancı dil bilirlerse, aynı zamanda kendi dillerini de çok iyi bilirler" dedi..

Samsun Valisi Şahin'den ikinci dil vurgusu
SAMSUN'un Bafra İlçesi'nde düzenlenen toplantıda konuşan Vali İbrahim Şahin, "Çocuklarınızı mutlak suretle yabancı dil öğrenme konusuna inandırın. İnandırdığınız zaman öğreniyorlar. Çocuklarımız eğer yabancı dil bilirlerse, aynı zamanda kendi dillerini de çok iyi bilirler" dedi.

Samsun Valisi İbrahim Şahin, dün Bafra İlçesi'nde Bafra Toplantı ve Davet Merkezi Orkide salonunda düzenlenen, 'Gencim, enerjiğim, nitelikliyim, çalışkanım, istihdamım zenginliktir’ projesi tanıtım toplantısına katıldı. Toplantıda ilk olarak İsmail Ahıskalı Mesleki Eğitim Merkezi Müdürü Ayhan Kandazoğlu, proje hakkında bilgi verdi.

Programda konuşma yapan Vali Şahin, bu tarz projeleri gördüğü zaman çok sevindiğini belirterek "Okullara gittiğim zaman öğrencilere mutlak suretle yabancı dil öğrenmelerini öneriyorum. Eğer maksat istihdamsa, eğer olay iş ise daha fazla mal veya ürün satmaksa bir dili profesyonelce bilmek gerekiyor. ‘Bir dil bir insan, iki dil iki insan’ en azından iki dil bilen insan daha çok şanslıdır. Çocuklarınızı mutlak suretle yabancı dil öğrenme konusuna inandırın. İnandırdığınız zaman öğreniyorlar. Çocuklarımız eğer yabancı dil bilirlerse, aynı zamanda kendi dillerini de çok iyi bilirler" diyerek sözlerine şöyle devam etti:

"Bizim temel sorunumuz, işin kötüsü biz aslında Türkçeyi de bilmiyoruz. Bunun Bafra’sı, Alaçam'ı, köyü kenti yok, her şekilde yavrularımızın, çocuklarımızın bir dil öğrenmesi gerekiyor. Arapça dersi veren bizim Samsun'da bir tane proje İmam Hatip Okulumuz vardı. Canik ilçemize de yeni yapılan İmam Hatip Okulu'nu da Rusça temelli İmam Hatip Okulu yapalım dedik. Bunu özellikle Cumhurbaşkanımız Samsun'u ziyaretlerinde kendisine ilettiğimiz zaman çok ilgisini çekti. Bizim yarımızın en azından Rusça bilmesi gerekiyor. Çünkü Rusya 350 milyon nüfusa sahip, ticaret yaptığımız bir ülke. Bafra Samsun ilinin en büyük ilçesi. Bizim istihdam konusunda insanlara işsiz kalmaması aylak-aylak gezmemeleri için mutlak suretle meslek edinmeleri konusunda bu tür projelere destek vermemiz lazım. Bununla ilgili de biz biraz alt yapıları olgunlaştırıyoruz, çalışıyoruz."

Konuşmaların ardından proje yetkilisi ve koordinatörü Ayşe Çakıroğlu 'Gencim, Enerjiğim, Nitelikliyim, Çalışkanım, İstihdamım Zenginliktir’ projesi ile ilgili bir sunum yaptı.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
//
// //
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Şemdinli'de çatışma: 2 terörist öldürüldü, 1 terörist sağ yakalandı
Şemdinli'de çatışma: 2 terörist öldürüldü, 1 terörist sağ yakalandı
Genelkurmay Başkanı Akar: Kimsenin yanlış hesap yapmaması lazım
Genelkurmay Başkanı Akar: Kimsenin yanlış hesap yapmaması lazım