Samsun’da 15 bin 200 öğrenciye ücretsiz yüzme dersi

SAMSUN'da 'Geleceğe Kulaç Atıyoruz' projesi kapsamında 15 bin 200 öğrenciye ücretsiz yüzme dersi verileceği belirtildi.

Samsun’da 15 bin 200 öğrenciye ücretsiz yüzme dersi

SAMSUN'da 'Geleceğe Kulaç Atıyoruz' projesi kapsamında 15 bin 200 öğrenciye ücretsiz yüzme dersi verileceği belirtildi.

Yüzme sporunun çok küçük yaşlarda başlanıp ileri yaşlara kadar rahatlıkla yürütülebilen bir spor olduğundan hareketle, fiziksel ve zihinsel olarak sağlıklı nesiller yetiştirilmesine katkıda bulunmak düşüncesiyle Samsun'da 2. ve 3. sınıf öğrencilerine toplam 8 saat yüzme dersi verilerek temel yüzme becerileri kazandırılması için Samsun İl Mili Eğitim Müdürlüğünce hayata geçirilen 'Geleceğe Kulaç Atıyoruz' projesinin yeni eğitim öğretim yılında da uygulanması ile ilgili planlama ve değerlendirme toplantısı yapıldı. Samsun Valisi İbrahim Şahin başkanlığında, Canik 19 Mayıs Yüzme Havuzu'nda gerçekleştirilen toplantıya, Vali Yardımcıları Faruk Necmi Kurt, Ali Galip Saral, İl Milli Eğitim Müdürü Coşkun Esen, Gençlik ve Spor İl Müdürü Güven Özyurt, Halk Sağlığı Müdürü Mustafa Kasapoğlu, Atakum Kaymakamı Ali Bakoğlu, Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı ile yüzme antrenörleri ile yüzme dersi veren beden eğitimi öğretmenleri katıldı.

İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından hazırlanan Büyükşehir Belediyesi, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ile Halk Sağlığı Müdürlüğünün proje ortakları olduğu 'Geleceğe Kulaç Atıyoruz' projesi kapsamında 2016 -2017 eğitim öğretim yılında da Canik, İlkadım, 19 Mayıs, Alaçam, Yakakent, Atakum, Çarşamba, Tekkeköy, Bafra, Ayvacık ve Vezirköprü ilçelerindeki öncelikli olarak 2. ve 3. sınıflarda eğitim gören 15 bin 200 öğrenciye yüzme dersi verilmesi planlandı.

Bu yılda devam edecek olan proje, sekiz etaptan oluşacak ve Atakum, Bafra, Canik, Tekkeköy ile Vezirköprü ilçelerinde bulunan havuzlarda toplam 15 bin 200 öğrenciye yüzme kursu verilerek temel yüzme becerileri kazandırılacak. Geçen yıl projeye katılan öğrenciler ve öğretmenler arasında yapılan anket araştırmasına göre ankete katılan 6 bin 320 öğrenci ve 208 öğretmenin yüzde 93'nün 'Geleceğe Kulaç Atıyoruz' projesini faydalı bulduğu yüzde 7'sinin ise kısmen faydalı bulduğu sonucu çıktı. 

Ayrıca yine anketlerde çıkan sonuçlardan biride projeye katılan öğrencilerin yüzde 97'sinin yüzme sporu yaparken mutlu olduğu belirtildi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
//
// //
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Galatasaray 21'inci şampiyonluğunu kutladı
Galatasaray 21'inci şampiyonluğunu kutladı
Askeri aracın geçişi sırasında patlama: 2 şehit
Askeri aracın geçişi sırasında patlama: 2 şehit