Reklamı Geç
Advert
Advert

Advert

Samsun'da adliye önünde gerginlik

SAMSUN'da Deniz Ceylan ve aralarında koruma tedbirinin ihlali davası bulanan boşandığı eşi İlker Lazoğlu, adliye önünde karşı karşıya geldi. Deniz Ceylan ve yakınlarının tepki gösterip üzerine yürüdüğü Ceylan, polisler tarafından uzaklaştırdı.

Samsun'da adliye önünde gerginlik
Advert

Deniz Ceylan ile İlker Lazoğlu 8 ay önce tanıştı. Birbirlerine aşık olan çift, genç kızın ailesinin evliliğe karşı çıkması üzerine gizlice resmi nikah yapıp evlendi. Evlendikten yaklaşık 1.5 ay sonra İlker Lazoğlu eşi Deniz Ceylan'a iddiaya göre şiddet uyguladı. Bunun üzerine genç kadın dava açıp eşinden boşandı. Mahkemece İlker Lazoğlu'na eşinden uzaklaştırma cezası verildi. Yaşadıklarının ardından pisikolojisinin bozulduğunu öne süren Deniz Ceylan eşinin kendisini tehdit ettiğini iddia edip, videosunu sosyal medyada paylaştı. Bir süre sonra açıklama yapan İlker Lazoğlu da eski eşinin açıklamalarını yalanladı.

Deniz Ceylan, bugün babası Engin ve kızkardeşi Derya Ceylan ile ona destek veren bir grup kadınla birlikte Samsun Adliyesi 1'inci Aile Mahkemesi'de görülen koruma tedbirini ihlal davasının ilk celsesi için adliye önüne geldi. Basın açıklaması yapmak isteyen grup adliyenin dış kapısında bir araya geldi. Bu sırada adliye önüne gelen İlker Lazoğlu, "Cumhuriyet Savcılığı'na verdiğim dilekçelerim var. Ailemizi yıkan, parçalayan, bu kadındır. Bizi mahveden, evime ve dükkanıma saldıran bunlardır" dedi. Deniz Ceylan'ın babası ve kız kardeşi, İlker Lazoğlu'nun üzerine yürüdü. Lazoğlu, "Gördünüz işte sizin önünüzde bana saldırdılar" dedi.

Bu sırada diğerleri de Lazoğlu'nun üzerine yürüdü.

Olay yerinde bulunan polisler Lazoğlu'nu olay yerinden uzaklaştırıp öfkeli grubu sakinleştirdi. Grup daha sonra duruşmayı takip etmek için  adliye binasına girdi.

7 GÜN ZORLAMA HAPİS CEZASI VERİLDİ

Samsun'da, Deniz Ceylan ile aralarında koruma tedbirinin ihlali davası bulanan boşandığı eşi İlker Lazoğlu, bugünkü duruşmada hazır bulundu. Mahkeme heyetine, 'şiddet uygulayan' sıfatıyla ifade veren İlker Lazoğlu, suçlamaları kabul etmedi. Mağdur olarak ifade veren Deniz Ceylan ise "Şiddet uygulayanın ifadelerini kabil etmiyorum. Yalan beyanda bulunmaktadır. Tanık beyanıyla da evimi gözlediği sabittir" dedi. Tarafların ve tanık ifadelerinin ardından kararını açıklayan mahkeme heyeti, tedbir kararı gereklerine aykırı hareket ettiği için tedbirin niteliğine, aykırılığının ağırlığına ve sayısına göre şiddet uygulayan İlker Lazoğlu'nun 7 gün süreyle zorlama hapsine tabi tutulmasına karar verdi. Heyet, ayrıca tedbir kararlarının gereklerine aykırılığın her tekrarında, ihlal edilen tedbirin niteliğine ve aykırılığının ağırlığına göre zorlama hapsin 15 günden 30 güne kadar çıkarılacağına hükmetti.

Duruşma çıkışında gazetecilere açıklama yapan Deniz Ceylan, "Bu, ilk zafer. Çok iyi oldu. Daha yeni başlıyoruz. 7 gün zorlama hapsi verildi. İtiraz hakkı olsa da bir hakim, bir başka hakimin kararını bozmayacaktır. Hakim, gereken cezayı kendisine verdi. Şu an çok mutluyum, çok teşekkür ediyorum. Biz, burada arkadaşlarla bir açıklama yapmak için toplandık. Kendisi saldırgan olduğu için yine saldırganlığını göstermiş oldu. Başlangıçta sinir bozucu olsa da yaptığı hatanın farkına varmıştır, sanırım" diye konuştu.


Advert

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
//
// //
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Samsun emniyeti, yılbaşında sahte içki için teyakkuzda
Samsun emniyeti, yılbaşında sahte içki için teyakkuzda
Samsun’da dilenci çocuk sorunu endişelendiriyor
Samsun’da dilenci çocuk sorunu endişelendiriyor