Samsun’da çiftçilere 12 bin ceviz ağacı fidanı dağıtıldı

SAMSUN Büyükşehir Belediyesi tarafından kırsal kalkınmayı desteklemek amacıyla il genelinde çiftçilere toplam 12 bin ceviz ağacı fidanı dağıtıldığı belirtildi.

Samsun’da çiftçilere 12 bin ceviz ağacı fidanı dağıtıldı

Samsun Büyükşehir Belediyesi Kırsal Kalkınma Daire Başkanlığı tarafından yürütülen çalışma kapsamında kırsal kalkınmayı sağlamak için belirlenen kriterlere uyan çiftçilere ceviz ağacı fidanı dağıtıldığı belirtildi. Bu kapsamda il genelinde çiftçilere toplam 12 bin adet ceviz ağacı fidanı verildi. Ladik, Kavak ve Asarcık İlçeleri'ndeki fidan dağıtımına Ladik Kaymakamı Mustafa Temiz, Kavak Kaymakamı Mevlüt Şekerci, Asarcık Kaymakamı Hüseyin Tutuş, Samsun Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Sefer Arlı, Kavak Belediye Başkanı İbrahim Sarıcaoğlu ve çiftçiler katıldı.

Fidan dağıtımının ardından konuşan Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Sefer Arlı. "Yaptıklarınızı gelip yerinde görüp inceleceğiz. Etrafı çevriliyse, güzel ve bakımlıysa, sulamasını yapıyorsa desteğimizi artıracağız. Bilinçli tarım yapanların her zaman yanındayız. İlçe tarım müdürlüğümüz eğitimleri verecek. İsteyen, heves edenler ve profesyonel yapanlara destek vereceğiz. Yoksa bu işin vebali var" dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
//
// //
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Galatasaray 21'inci şampiyonluğunu kutladı
Galatasaray 21'inci şampiyonluğunu kutladı
Askeri aracın geçişi sırasında patlama: 2 şehit
Askeri aracın geçişi sırasında patlama: 2 şehit