Samsun'da DHA'ya 5 ödül

SAMSUN 19 Mayıs Gazeteciler Cemiyeti'nin 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle düzenlediği ödül töreninde Doğan Haber Ajansı Samsun Bürosu muhabirleri Yaprak Koçer, Hakan Çelikbaş, Hakan Akgün, Suat Pala ve Abdurrahman Altun meslekteki başarılı ve özverili çalışmalarından dolayı ödüle layık görüldü.

Samsun'da DHA'ya 5 ödül

Samsun 19 Mayıs Gazeteciler Cemiyeti'nin 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle düzenlediği ödül töreni İlkadım İlçesi'nde bulunan Büyükşehir Belediyesi Çok Amaçlı Konferans Salonu'nda düzenlendi. Törene Samsun Valisi İbrahim Şahin, Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Cumhuriyet Başsavcısı Ahmet Yavuz, Adalet Komisyon Başkanı Kemal Alver, İl Emniyet Müdürü Vedat Yavuz, İl Milli Eğitim Müdürü Coşkun Esen, İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı, Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar, 19 Mayıs Gazeteciler Cemiyet Başkanı Mahmut Erdoğan, genel yayın yönetmenleri, köşe yazarları ve gazeteciler katıldı.

Törenin açılış konuşmasını yapan 19 Mayıs Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Mahmut Erdoğan, “Bu gün 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’dür. Biliyorsunuz şehrimizde biz yoğun çalışan, mesaisi sadece sekiz saat süre ile sınırlı olmayan 24 saate kadar varan meslek grubundayız. Bu birliği ve bütünlüğü sağladığımız sürece eminim ki ülkemizin başına herhangi bir sıkıntı gelmeyecektir" dedi.

BAŞKAN YILMAZ: EN KUTSAL HAKLARDAN BİRİSİ HABER ALMA HAKKIDIR

İnsanların en kutsal haklarından birisinin de haber alma olduğunu söyleyen Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, "İnsanların en kutsal haklarından birisi olan haber alma hakkı bulunduğu mahallede, bulunduğu ilçede veya bulunduğu ülkede çevresindeki sorunlardan objektif olarak bilgilenmek isteği ve hakkı günümüzde en temel insan haklarından birisi olarak kayıtlara geçmiş ve modern çağın da tartışılmaz bir hakkı haline gelmiştir. Bu hakkın adil ve doğru bir şekilde yerine getirilmesi ile ilgili mücadeleyi veren Türk basını da ülkemizin kuruluşundan bu yana hergün kendisini geliştererek insanların haber alma hakkını en doğru ve en iyi şekilde yerine getirme yönünde ülkemizin kalkınma hızı ve kalkınma projeksiyonları doğrultusunda onlarda gelişerek bir düzeye getirdiler" diye konuştu.

VALİ ŞAHİN: SAMSUN'DA Kİ GAZETECİLER YABANA ATILMAZ BİR STANDARTTA GAZETECİLİK YAPIYOR

Samsun'da ki gazetecilerin yaptıkları çalışmaların yabana atılmaz bir standartta olduğunu belirten Samsun Valisi İbrahim Şahin, "Samsun’daki gazeteci arkadaşlarımız özellikle yaptıkları çalışmalar dolayısıyla yabana atılmaz bir standartta gazetecilik yapıyorlar. Demokrasinin en üst düzeyinde, standartları ütopik düzeyde olan bir gazeteciliği ne Türkiye’de, ne dünyada yapamıyoruz. Düzgün bir gazetecilik yapmak gerekiyor. Ama takdir edersiniz ki, biz, siz değerli gazetecilerin biraz da bu meslekte, mesleği öne çıkaracak daha kıymetli, daha kaliteli hale getirecek ve daha iyi noktaya taşıyacak olan insanlar sizlersiniz. Klasik medya yavaş, yavaş miadını dolduruyor. Sanal ortam hızla büyüyor, bizde burada olmak zorundayız. Bunu yedi yıl boyunca medyanın neredeyse içine kadar yerleşmiş biri olarak söylüyorum. Biz gazeteciler Samsun’da etkili olmak istiyorsak mutlak suretle daha derli toplu, daha ciddi dayanışan bir ekip halinde olmamız gerekiyor" şeklinde konuştu.

Konuşmaların ardından Doğan Haber Ajansı Samsun Bürosu muhabirleri Yaprak Koçer, Hakan Çelikbaş, Hakan Akgün, Suat Pala ve Abdurrahman Altun'un da aralarında bulunduğu toplam 44 basın mensubuna ödülleri verildi.

samsun dha
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
//
// //
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Türkiye sandık başında
Türkiye sandık başında
Siyasiler oylarını kullandı
Siyasiler oylarını kullandı