Samsun'da kadın doktor Serap Orhan'ı döven hasta yakını serbest

SAMSUN'da dün Uzman Dr. Serap Orhan'ın dövdüğü iddiasıyla gözaltına alınan Abdullatip K. adli kontrol altında tutulmak kaydıyla serbest bırakıldı. Samsun Tabip Odası Başkanlığı ile Türk Sağlık-Sen Samsun Şubesi yaptkları basın açıklamasıyla doktora yapılan saldırıyı kınadı.

Samsun'da kadın doktor Serap Orhan'ı döven hasta yakını serbest

Gazi Devlet Hastanesi'nde meydana gelen olayda, Psikiyatri Doktor Serap Orhan'ı bir hasta yakını dövdü. Şikayet üzerine gözaltına alınan şüpheli Abdullatip K., bugün emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi. Çıkarıldığı nöbetçi mahkeme tarafından da adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

Bugün Samsun Tabip Odası Başkanlığı ve Türk Sağlık-Sen Samsun Şubesi tarafından Gazi Devlet Hastanesi bahçesinde basın açıklaması yapıldı. Doktorlar ve sağlık çalışanlarının da katıldığı basın açıklamasında konuşan Samsun Tabip Odası Başkanı Dr. Murat Erkan, saldırganın doktoru darp etmeden önce hastanede kargaşa çıkarttığını söyleyerek, "Meslektaşımız dakikalarca saldırgan tarafından poliklinik odasında kilitlenerek alıkonulmuş, yardım istemesine rağmen kendisine yardım edilmemiş ve meslektaşımız kendi hayatını kurtarmak için tek başına mücadele etmek zorunda kalmıştır. Herşeye rağmen yaşanan bu üzücü olayın ardından özellikle Samsun Milletvekili olan Sağlık Bakanına seslenmek istiyoruz. Sağlıkta şiddete yönelik olarak piyasa yönelimli, performansa dayanan sağlık politikalarından vazgeçilmelidir. Türk Tabipler Birliği'nin 14 Mart 2017 tarihinde hazırlamış olduğu sağlıkta şiddet yasası tasarısı bir an önce yasalaşmalıdır. En üst düzeyden başlanarak tüm toplumsal alanlar için şiddet dili terk edilmelidir" dedi. 

Basın açıklamasında konuşan Türk Sağlık-Sen Samsun Şube Başkanı Erdoğan Çakmak da yaptığı konuşmada saldırıyı kınadı.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
//
// //
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
OHAL uygulaması sona erdi
OHAL uygulaması sona erdi
MHP’den af yasası hazırlığı
MHP’den af yasası hazırlığı