Samsun Haber
Giriş Tarihi : 28-05-2016 17:09   Güncelleme : 28-05-2016 18:14

Samsun’da KESK Mitinginde gerginlik!

SAMSUN HABER - SAMSUN'da KESK Samsun Şubeler Platformu tarafından "Laik Eğitim, Laik Yaşam ve İş Güvencemizden Vazgeçmeyeceğiz! Baskı, Sürgün ve İşten Atamalara Karşı Alanlardayız" adlı miting düzenlendi.

Samsun’da KESK Mitinginde gerginlik!

SAMSUN HABER - SAMSUN'da KESK Samsun Şubeler Platformu tarafından "Laik Eğitim, Laik Yaşam ve İş Güvencemizden Vazgeçmeyeceğiz! Baskı, Sürgün ve İşten Atamalara Karşı Alanlardayız" adlı miting düzenlendi.

Mitingde, "Bu ülke sizin yüzünüzden bu hale geldi" diyen ve katılanlara saldırmak istediği iddia edilen K.G. adlı bir kadın, polis tarafından gözaltına alındı.

Samsun'da KESK Samsun Şubeler Platformu tarafından "Laik Eğitim, Laik Yaşam ve İş Güvencemizden Vazgeçmeyeceğiz! Baskı, Sürgün ve İşten Atmalara Karşı Alanlardayız!" adlı miting düzenlendi. Mitng öncesi yaklaşık 2 bin kişi toplanma alanı olan İlkadım İlçesi'nde bulunan Cumhuriyet Caddesi üzerindeki Ray Apartmanı önüne geldi. Geniş güvenlik önemleri alan polis toplanma alanına gelenleri didik didik aradı. Bu sırada alana gelen K.G. isimli bir kadın, "Bu ülke sizin yüzünüzden bu hale geldi" diyerek iddialara göre katılımcılara saldırmak istedi. Kadın, polis tarafından gözaltına alınırken, "Konuşturmuyorlar beni. Burada bana ne yapıyorlar ? Burası benim ülkem" diye bağırdı. Yaşanan gerginliğin ardından grup, Cumhuriyet Caddesi üzerinden Cumhuriyet Meydanı'na ellerinde pankartlar ve dövizlerle yürüyüşe geçti. Cumhuriyet Meydanı'nda KESK üyeleleri tarafından yapılan açıklamanın arından miting sona ererken, polis tarafından gözaltına alınan kadın emniyete götürüldü.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
Sultanahmet'te patlama!
ANKET OYLAMA TÜMÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA