Advert

SAMSUN'DA ŞEHİR HASTANESİ YERİNDE AĞAÇ KATLİAMI YAPILACAK

Samsun'un yapılacak şehir hastanesi yerinin daha önce İlkadım ilçesi Ataköy Mahallesi'nde yapılması planlanırken, ani bir kararla Canik'te 400 dönümlük bir arazi üzerine yapılacak olması kafaları karıştırmıştı. Şehir Hastanesi yatırımı ile ilgili belirlenen Canik ilçesi Düvecik mahallesinde bulunan ormanlık alanda yer alan ağaçların kesileceğinin gündeme gelmesi ise tartışmaları beraberinde getirdi.

SAMSUN'DA ŞEHİR HASTANESİ YERİNDE AĞAÇ KATLİAMI YAPILACAK

AĞAÇ KATLİAMI OLACAK
Samsun'un Canik ilçesi Düvecik mahallesinde yapılacak olan Şehir Hastanesinin İlkadım ilçesinden alınıp, Canik'te 400 dönümlük orman alanına yapılacak olması tartışmaları da beraberinde getirdi. Samsun Şehir Hastanesi'nin 400 dönümlük orman alanına yapılacağı ve hastanenin yapılacağı alanda ki ağaçların ise kesileceği gündeme geldi. Bölge halkı şehir hastanesinin ilçelerine gelmesinden memnunluk duyarken, bu alan da yapılacak ağaç katliamı da çevrecilerin ve doğa severlerin tepkisini çekti. Şehir hastanesinin yer planlamasının iyi yapılmadığı görüşü de Samsun'da farklı bir bakış açısını ortaya koydu.

ÇALIŞMALARA BAŞLANDI
Orman ve Su İşleri Bakanlığı'na Şehir Hastanesinin yapılacağı ormanlık alanın, Sağlık Bakanlığına verilmesi ile ilgili yazı yazılırken, Canik ilçesi Düvecik mahallesinde bulunan devasa ormanlık alanda ki ağaçların kesimi ile ilgili çalışmalarında başladığı öğrenildi. Samsun Şehir Hastanesinin yapılacağı ormanlık alanda ki ağaçların kesimi için hızar makinelerinin alındığı öne sürülürken, Orman ve Su İşleri Bakanlığının orman alanını Sağlık Bakanlığına devretmesi ve inşaat iznini onaylaması ile birlikte burada planlanan çalışmaların başlayacağı açıklandı.

İlkadım'da yapılması planlanan Şehir Hastanesi iptal edilmişti.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
//
// //
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sürücünün öldüğü kazada otomobilin hızı 180'de takılı kaldı
Sürücünün öldüğü kazada otomobilin hızı 180'de takılı kaldı
Bahçeli: Papaz gitmiş, kavga bitmiştir
Bahçeli: Papaz gitmiş, kavga bitmiştir